poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 12 styczeń 2016 00:00

Bieg Wedla 2016 Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poprzednia edycja Biegu Wedla Poprzednia edycja Biegu Wedla http://www.biegwedla.pl/

Na Bieg Wedla w Parku Skaryszewskim - po głównej alei (pętli) parku - organiztorzy zapraszają w sobotę 30 stycznia o godz. 10. Trasa Biegu w 2016 roku jest identyczna jak w latach ubiegłych. Start i meta w pobliżu muszli koncertowej.

Trasa A - 1,86 km (1 pętla) dla osób w wieku do 15 lat oraz 70 lat i więcej
Trasa B - 0,25 km (w pobliżu muszli koncertowej) dla dzieci w wieku do 7 lat
Trasa C - 5,43 km (3 pętle)
Trasa D - 9 km (5 pętli)

Po raz pierwszy w ramach Biegu Wedla wystartują zawodnicy z kijkami nordic walking. Organizatorzy zapraszają do udziału osoby w wieku od 16 lat. Start o godz. 10. Trasa - około 5 km po alejach parku - organizowana jest współnie z Fundacją Trzy Kroki należącą do międzynarodowej organizacji World Original Nordic Walking Federation.

Uczestnicy marszu nordic walking w ramach Biegu Wedla będą mieli możliwość nieodpłatnego wypożyczenia na czas marszu profesjonalnych kijów do nordic walking. Proszeni sa tylko o stawienie się na stanowisku Fundacji Trzy Kroki z dowodem osobistym w godz. 9.00-9.30 i wpisanie się na listę wypożyczających sprzęt. W godz. 9.10-9.40 odbędą się krótkie warsztaty prawidłowej techniki nordic walking. O godz. 9.40 instruktorzy Fundacji poprowadzą rozgrzewkę oraz poinstruują, jak prawidłowo rozciągnąć się po marszu.
Po raz pierwszy w Polsce podczas Biegu Wedla 2016 odbędzie się O-run na pięciokilometrowej trasie po alejach parku. Jest to połączenie biegu przełajowego z biegiem na orientację. Idealny wariant dla osób z niewielkim doświadczenie w orientacji lub bez niego, a także dla wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Trasa o długości 5 km jest klasycznym dystansem biegu przełajowego przebiegająca po istniejących drogach i ścieżkach w terenie. Może być wymagająca biegowo i urozmaicona np. podbiegami i zbiegami, a także z naturalnymi przeszkodami terenowymi. Cała trasa nie jest wyznakowana w terenie np. linami, wstążeczkami itp., a jedynie za pomocą Punktów Kontrolnych (PK) ustawionych w charakterystycznych miejscach na załamaniu kierunku trasy np. tuż przy skrzyżowaniu dróg itp. W tym celu zawodnik jak w typowym biegu na orientację, na starcie otrzymuje mapę ze wszystkimi PK, które musi w kolejności potwierdzić za pomocą chipa otrzymanego przed startem. Potwierdzenie PK następuje poprzez włożenie lub zbliżenie (w zależności od stosowanego systemu pomiaru) chipa do stacji znajdującej się na stojaku z biało-pomarańczowym lampionem. Wydaje się, że nawigacja jest tutaj dość prosta i dostępna nawet dla uczestnika początkującego w biegach na orientację. Zawodnicy startują indywidualnie w kolejności wg listy startowej w krótkich odstępach czasowych (tzw. interwał). O pozycji na mecie decyduje potwierdzenie w kolejności wszystkich PK oraz krótszy czas pokonania trasy.

Więcej na: www.biegwedla.pl.

a