piątek, grudzień 01, 2023
Follow Us
czwartek, 31 grudzień 2015 00:00

Sylwestrowy spacer z pochodniami nad Wisłą Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sylwestrowy spacer z pochodniami nad Wisłą http://www.jawisla.pl/

Na „Sylwestrowy spacer z pochodniami nad Wisłą" zaprasza Fundacja Ja Wisła. Początek w czwartek 31 grudnia o godz. 21 na parkingu przy wejściu do ZOO. Sylwestrowy spacer z pochodniami nad Wisłą - od mostu Gdańskiego do Poniatowskiego - to trasa licząca ok. 3 km i widok Warszawy od strony Wisły, tak jak malował mistrz Canaletto. Nie obowiązują zapisy - wystarczy przyjść na zbiórkę, najlepiej kwadrans przed dziewiątą.

Trasa prowadzi praskim brzegiem Wisły - od mostu Gdańskiego, pod mostami Śląsko-Dąbrowskim, Świętokrzyskim, Średnicowym do mostu Poniatowskiego - w całości w obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. Na plaży za mostem Poniatowskiego na uczestników będą czekały ogniska. Warto zabrać prowiant do upieczenia na ognisku, wino + owoce do wspólnego kotła (plus kubki z uszami) oraz kawałek karimaty lub koc do posiedzenia. Wskazana jest latarka (najlepiej czołówka), konieczne dobre buty terenowe (miejscami jest błoto). Dzieci w nosidełkach mile widziane.

Organizatorzy przygotowali 300 pochodni. Zbiórka: 31 grudnia, czwartek, godzina 21, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony Mostu Gdańskiego (stacja Venturillo nr 6371)

http://www.jawisla.pl/.

Koszt: 20 zł bilet ulgowy, 30 zł bilet cały.

a