środa, czerwiec 23, 2021
Follow Us
piątek, 11 grudzień 2015 00:00

Koncert pieśni „Solidarności" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na koncert pieśni „Solidarności" - w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - w dolnym kościele bazyliki Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 organizatorzy zapraszają w sobotę 12 grudnia 2015, o godz. 19.

Koncert i prezentacje multimedialne jest opowieścią o „Solidarności" – jej początkach, szczególnie zaakcentowanym dramacie stanu wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie znajdzie się szereg pieśni związanych z tym wielkim ruchem społecznym – w tym także tych, które stały się symbolami „Solidarności" i tego okresu historii Polski.

Wystąpi zespół „Dur-Moll" w składzie: Katarzyna Andruszko - wokalistka, Aleksandra Matryba- wokalistka, Kamil Dominiak - aktor/wokalista, Jacek Kwiatkowski - pianista.
Program artystyczny zostanie wzbogacony narracją konferansjera, który naszkicuje historyczny kontekst powstania i popularności kolejnych utworów.
Wstęp na koncert jest wolny.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Stołeczne Warszawa, bazylika Świętego Krzyża w Warszawie oraz Centrum Inicjatyw Naukowych i Kulturalnych Parnas. Więcej na: http://www.um.warszawa.pl.

a