środa, czerwiec 23, 2021
Follow Us
piątek, 02 październik 2015 00:00

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Ogrodzie Saskim Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Ogrodzie Saskim www.spokosenior.pl

Podczas „Międzynarodowego Dnia Osób Starszych" w Ogrodzie Saskim - w niedzielę 4 października w godz. 11–16 - niemal 40 wystawców będzie prezentować swoją ofertę dla seniorów. Na scenie wystąpią m.in. Teresa Kramarska oraz Wojciech Dąbrowski z gośćmi festiwalu Retro 2015 im. M. Fogga. W losowaniu głównym do wygrania będzie weekendowy pobyt dla dwojga w dowolnie wybranym ośrodku Natura Tour, a na zakończenie imprezy organizatorzy zapraszają na potańcówkę międzypokoleniową prowadzoną przez DJ Wikę.

Animatorzy domów kultury i dziennych domów dla seniorów zaproszą m.in. na warsztaty rękodzieła czy plener malarski, a na fanów internetu będą czekać liderzy projektu miejskiego E-SENIOR. Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi" pokaże krótkometrażowe filmy nakręcone przez seniorów ramach cyklu „Późne debiuty".
Będzie można przetestować dobroczynny wpływ JOGI ŚMIECHU na ludzki organizm, przejść z przewodnikami miejskimi po bliższych i dalszych okolicach Ogrodu lub odkryć tajemnice ulicy Senatorskiej.
Seniorzy dowiedzą się również gdzie w Warszawie można skorzystać z darmowych porad prawnika i psychologa. Policjanci ze Stołecznej Komendy zaprezentują m.in. projekt „Mazowieckiej Akademii Seniora", a rozmowa z pracownikami Narodowego Banku Polskiego będzie szansą na krótkie szkolenie z rozpoznawania autentyczności banknotów.
Będzie okazja, aby wziąć udział w nieodpłatnych badaniach profilaktycznych, warsztatach, konkursach i grach, zajęciach ruchowo-rekreacyjnych i warsztatach tanecznych. Swoją ofertę zaprezentują też organizacje społeczne i instytucje publiczne.
Warszawski Tydzień Seniora organizowany jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Od niedzieli 27 września aż do 4 października seniorzy uczestniczą w spotkaniach, wycieczkach, seansach filmowych i wystawach w kilkudziesięciu miejscach w Warszawie. Więcej na: www.spokosenior.pl.

a