środa, marzec 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 16 lipiec 2015 00:00

Jazzowo na Otwartej Ząbkowskiej Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jazzowo na Otwartej Ząbkowskiej http://otwartazabkowska.pl

Na kolejny weekend z festiwalem Otwarta Ząbkowska - tym razem jazzowy - organizatorzy zapraszaja w sobotę i niedzielę, 18-19 lipca 2015.

Koncerty i jam session to kwintesencja tego czym jest jazz. Ta muzyka uwielbia granie na żywo, improwizację i interakcję pomiędzy artystami i widzami. I na ul. Ząbkowskiej jest na to miejsce – knajpki, ogródki i wreszcie sama ulica zapraszają koncerty m.in. trio Czajkowski/Kiniorski/Gorzycki, Apostolis Anthimos Trio, Jacek Kochan musiConspiracy, Oleś Brothers&Ziut Gralak, World Trio III: Skolias/Duży/Skolias jr. Będą także uliczne jam session, wystawy i uliczny antykwariat.

Na kolejne wydarzenia Otwarta Ząbkowska zaprasza w weekendy: 25-26 lipca, 22-23 sierpnia oraz 5-6 września.

Wydarzenie jest realizowane w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi, Dzielnicą Praga-Północ oraz Teatrem Powszechnym i Koneserem. Będą to wydarzenia angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria - wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Ulica Ząbkowska pomiędzy Targową a Brzeską zostanie zamknięta dla ruchu o północy z piątku 17 na sobotę 18 lipca, ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli 19 na poniedziałek 20 lipca. Objazdy: ul. Brzeską i Białostocką do Targowej a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana w lipcu w weekendy 18-19, 25-26; w sierpniu 22-23; we wrześniu 5-6. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej.

Więcej na: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.ztm.waw.pl, http://www.otwartazabkowska.pl.

a