piątek, grudzień 01, 2023
Follow Us
czwartek, 11 czerwiec 2015 00:00

Dzień Otwarty na Polu Mokotowskim Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzień Otwarty na Polu Mokotowskim http://pl.wikipedia.org

Na Dzień Otwarty na Polu Mokotowskim organizatorzy zapraszają w niedzielę 14 czerwca. Start o godzinie 15, przed głównym wejściem do Biblioteki Narodowej, od strony parku (al. Niepodległości 213). W ten sposób rozpoczęte zostaną konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania całości tego warszawskiego parku. Opinie mieszkańców zbierane będą w trzech etapach.

Zaplanowane zostały również trzy warsztaty kreatywne – pierwszy z nich w sobotę, 20 czerwca. W parku działać będzie również terenowy punkt konsultacyjny. Będzie go można spotkać na w różnych częściach Pola Mokotowskiego w niedzielę, 21 czerwca. Warszawiacy będą mieli również możliwość zgłoszenia swoich uwag za pomocą Internetu. Więcej szczegółów już wkrótce na: www.konsultacje.um.warszawa.pl.

Pierwszy, wstępny już się rozpoczął. To diagnoza funkcjonowania Pola Mokotowskiego, która pozwoli zrozumieć, co dzieje się w poszczególnych częściach parku i jak jest oceniany przez jego użytkowników. Są to głównie obserwacje prowadzone na terenie parku. Wykonywane są one przez psychologów środowiskowych.

Drugim etapem jest rozmowa na temat Pola Mokotowskiego i funkcji, jakie powinny być realizowane na jego terenie -  jak zagospodarowane ma być Pole, a w szczególności, jakie funkcje mają być na nim realizowane lub obecne. Warszawiacy będą mogli wypowiedzieć się m.in. na temat swoich potrzeb oraz pomysłów na zagospodarowanie poszczególnych części parku.

Pierwszym punktem rozpoczynającym te konsultacje będzie „Dzień Otwarty" w niedzielę 14 czerwca. Start o godzinie 15, przed głównym wejściem do Biblioteki Narodowej, od strony parku (al. Niepodległości 213). Odbędą się wówczas dwa 1,5-godzinne spotkania panelowe. Pierwszy panel – od godz. 15.00 do 16.30 – będzie poświęcony roli miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w kształtowaniu przestrzeni publicznych. Drugi panel – od godz. 17.00 do 18.30 – będzie dotyczył współczesnych trendów w projektowaniu przestrzeni publicznych terenów parkowych, z uwzględnieniem uwarunkowań środowiskowych. Czterech ekspertów w swoich dziedzinach będzie dyskutowało między sobą, a mieszkańcy będą mogli zadawać im pytania.

Ostatni etap konsultacji odbędzie się w okresie wrzesień – październik 2015 r. i będą to warsztaty projektowe. Ich celem będzie szczegółowe rozmieszczenie funkcji (z I etapu konsultacji) i przełożenie ich na poszczególne projekty. Więcej na: http://www.um.warszawa.pl.

 

a