poniedziałek, kwiecień 15, 2024
Follow Us
wtorek, 21 wrzesień 2010 11:36

Inauguracja Letnich Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Wyróżniony

Napisane przez Katarzyna Gara
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Na stadionie Legii Warszawa w minioną sobotę 18 września, zapłonął znicz olimpijski rozpoczynający Letnie Europejskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.
Przez najbliższy tydzień 1500{jumi [*4]} zawodników z 56 krajów będzie zmagać się w 9 dyscyplinach na 6 warszawskich obiektach sportowych. Podczas ceremonii otwarcia obecna była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz. „-Najważniejszą wartością jest człowiek – każdy człowiek. To święto wszystkich ludzi, którym bliska jest idea integracji. V Letnie Europejskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych uważam za otwarte" – powiedziała.

W konferencji prasowej, która odbyła się po oficjalnym otwarciu Igrzysk wzięli udział m.in. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Zbigniew Niemczycki, Prezes FIFA Joseph Blatter oraz Prezes Special Olympics Timothy P. Shriver.

„- Wybierając w 2007 r. Warszawę na gospodarza Igrzysk Europejska Komisja Doradcza Olimpiad Specjalnych obdarzyła nas zaufaniem. Jesteśmy gotowi organizacyjnie na to międzynarodowe wydarzenie sportowe. Jest także wymiar społeczny, który ma ogromne znaczenie – przełamanie barier i stereotypów w naszym społeczeństwie" – podkreśliła Prezydent Hanna Gronkiewicz–Waltz podczas Centralnej Konferencji Prasowej Igrzysk, która odbyła się w stołecznym Ratuszu. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tej szczytnej imprezie.

{jumi [*7]}

a