środa, lipiec 24, 2024
Follow Us
piątek, 01 maj 2015 00:00

Majowy weekend - patriotycznie i na sportowo Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Warszawy mogą świętować patriotycznie, biorąc udział w pikniku pod nazwą „Majówka pod flagą biało-czerwoną" lub pobiec i w Biegu Flagi czy w Biegu Konstytucji. Podczas majowego weekendu odbędzie się też w stolicy finał Pucharu Polski w piłce nożnej oraz MiniPowsinada. To tylko część sportowych atrakcji jakie czekają warszawiaków od 1 do 3 maja.

Piknik na Podzamczu – prezentacja pucharu Ligi Europy - sobota, 2 maja

Podzamcze i tereny wokół Multimedialnego Parku Fontann zamienią się w miasteczko sportowo-rekreacyjne. Od godziny 12.00 do 18.00 będzie można zrobić sobie zdjęcie z pucharem, uczestniczyć w pokazach i warsztatach football freestyle, kibicować podczas meczy młodzieży z warszawskich klubów sportowych, a także skorzystać z urządzeń sportowych m.in. mierzących celność i siłę strzału. Po godzinie 15.00 zostanie rozegrany mecz z mieszkańcami. Chętni do udziału w spotkaniu mogą zapisywać się na miejscu imprezy od godz. 12.00. Dla zwycięskiej drużyny przewidziane są nagrody – niespodzianki.

Dla fanów piłki nożnej piknik będzie okazją do spotkania z mistrzami football freestyle – Szymonem Skalskim (Mistrzem Świata Red Bull Street Style Tokio 2013), Kamilem Drzewuckim (finalistą międzynarodowych zawodów Freestyle Football Pyrzyce 2010), Mateuszem Związkiem (finalistą Mistrzostw Świata Superball – Praga 2013), Danielem Mikołajkiem (Mistrzem Europy, Bruksela 2014) oraz Mateuszem Sieją (finalistą Mistrzostw Świata, Praga 2013). Na scenie wystąpią zespoły Ritmodelia i Łąki Łan. Piknik zakończy się pokazem fontann „Światła wody" o godzinie 21.00.

Finał Pucharu Polski w piłce nożnej - 2 maja o godzinie 16.00 na Stadionie Narodowym.
W finale zagrają drużyny Lecha Poznań i Legii Warszawa. Widowisko oglądać będzie nawet 48 tysięcy widzów. Mecz profesjonalnych drużyn poprzedzi finał dziecięcego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który rozpocznie się o godzinie 12.

Bieg Flagi
Na piknik pod nazwą „Majówka pod flagą biało-czerwoną" zaprasza 2 maja dzielnica Żoliborz. Festyn na terenie Cytadeli Warszawskiej w pobliżu Muzeum X Pawilonu to wiele atrakcji, m.in. konkursy i zabawy dla dzieci, wystawy starej broni i zawody strzeleckie, pokazy grup rekontrukcyjnych oraz występy taneczne oraz muzyczne - w tym orkiestry paradnej. Duża część imprezy poświęcona będzie także rekreacji. Podczas pikniku odbędą się zawody w biegu na 100 metrów (dla dzieci w wieku przedszkolnym), Nordic Walking na dystansie 3300 metrów oraz bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Ostatni z wyścigów nosi nazwę Biegu Flagi i jest biegiem ulicznym poprowadzonym uliczkami Cytadeli (teren jednostki wojskowej, zazwyczaj zamknięty dla cywilów) oraz Żoliborza Oficerskiego. Zakończenie biegu planowane jest ok. godz. 17. Więcej na: http://www.biegflagi.pl/.

MiniPowsinada dla najmłodszych - impreza plenerowo-rekreacyjna dla dzieci i ich rodziców w Parku Kultury w Powsinie w sobotę, 2 maja, w godz. 12-15.
Organizatorzy zaplanowali atrakcje sportowe, konkursy sprawnościowe i rekreacyjno-sportowe. Wśród nich znajdą się m.in. miniszczudła, konkurencje zręcznościowe oraz zajęcia taneczno-rytmiczne czy tor przeszkód. Więcej na: http://www.parkpowsin.pl/.

Bieg Konstytucji 3 Maja
XXV Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym z cyklu Warszawska Triada Biegowa, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowane pod hasłem „Zabiegaj o pamięć". Poza biegiem głównym, który przeznaczony jest dla starszych uczestników, już po raz trzeci o godzinie 10.30 wystartuje bieg dzieci – Amway Bieg z Maskotką - które będą miały do pokonania dystans 700 metrów.  W wydarzeniu udział weźmie łącznie 5 000 zawodników, w tym do 1 000 dzieci.   Sponsorem tytularnym Biegu „AMWAY Bieg z Maskotką" dla najmłodszych zawodników jest Amway. Podczas wydarzenia  AMWAY™ prowadzić będzie zbiórkę gier dydaktycznych (planszowych i komputerowych), klocków, puzzli, książek, bloków, kredek, plasteliny, modeliny i innych materiałów kreślarskich dla dzieci ze Szkoły przy Centrum Zdrowia Dziecka.  Na trasę biegu głównego (5 km) zawodnicy wyruszą z Parku Agrykola o 11. Zakończenie biegu ok. godz. 13. Więcej na: http://aktywnawarszawa.waw.pl/.

Turniej w tenisie stołowym z okazji święta Konstytucji 3 Maja - w niedzielę, 3 maja, OSiR Targówek, ul. Ossowskiego 25.
Zawodnicy rywalizować będą ze sobą w czterech kategoriach. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Wręczenie trofeów nastąpi około godz. 19.30. Osobiste zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów (niedziela, 3 maja) od godziny 9.00 w hali przy ul. Ossowskiego 25. Opłata startowa wynosi 10 zł (we wszystkich kategoriach). Więcej na: http://www.osirtargowek.waw.pl/.
Więcej na: http://www.um.warszawa.pl.

a