środa, marzec 29, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20822.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20822

Nawrocki

środa, 22 kwiecień 2015 14:24

Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w POLIN Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w POLIN http://www.fmfkk.pl

Na VII Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Muzeum Żydów Polskich POLIN organizatorzy zapraszają w dniach od 29 do 30 kwietnia 2015. Festiwal prezentujący i promujący twórczość kompozytora jest też miejscem do konfrontacji twórczości „Chopina polskiego jazzu" i „ikony muzycznej", miejscem spotkań polskich i europejskich artystów, twórców - z różnych dyscyplin - których inspiruje Jego twórczość. Atrakcje tegorocznego festiwalu to specjalne koncerty i premiery z udziałem polskich i europejskich gwiazd jazzu i jazzowych odkryć, wystawy, pokazy filmów - w tym roku duńskich - z muzyką Komedy.

Bilety dostępne na www.bilety.polin.pl oraz w kasie Muzeum od godz. 18 w dniu koncertu. Ceny biletów: karnet dwudniowy 50 zł;  29 kwietnia 40 zł; 30 kwietnia 30 zł.

Krzysztof Komeda Trzciński. Najsłynniejszy polski kompozytor muzyki jazzowej i filmowej, którego utwory zyskały światowy rozgłos. Pianista, jeden z najwybitniejszych reprezentantów „polskiej szkoły jazzu". W ciągu zaledwie jedenastu lat stworzył muzykę do ponad 61. filmów polskich i zagranicznych. Wywarł wielki wpływ na nowoczesną polską i europejska muzykę. Zmarł w Warszawie w kwietniu 1969 roku.

30 kwietnia (2012 r.) UNESCO ogłosiło Międzynarodowym Dniem Jazzu, aby „lepiej uświadomić wspólnocie międzynarodowej wartość jazzu jako narzędzia edukacyjnego oraz siły na rzecz pokoju, jedności, dialogu i ściślejszej współpracy między ludźmi" i jako sposobność do starań rządów, organizacji i instytucji o „większe uznanie nie tylko dla samej muzyki, ale również wkładu, jaki może wnieść w budowanie bardziej sprzyjających integracji społeczeństw".

Program festiwalu:
29 kwietnia 2015 - POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Audytorium
Godz. 19.30 otwarcie - Wystawa „Komeda-Polański" ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi
Godz. 19.45 - Koncert „European Stars Plays Komeda"- RADIO STRING QUARTET VIENNA (www.radiostringquartet.com).
Godz. 21.15 - Koncert - Adam Bałdych & Marcin Wasilewski Trio "Special Komeda Project"
(www.marcinwasilewskitrio.com).
30 kwietnia 2015 - POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Audytorium - Wystawa „Komeda- Polański" ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Godz. 19.30 - Koncert „Polish Jazz Stars" - Andrzej Olejniczak Special Project „Tribute To Komeda"
Andrzej Olejniczak, to jeden z najbardziej uznanych polskich saksofonistów o międzynarodowej renomie (http://andrzejolejniczak.pl).
Godz. 21.15 - Pokaz filmów duńskiego reżysera Henninga Carlsena, przyjaciela Komedy, który
jako jeden z pierwszych zachodnich filmowców wykorzystał kompozycje K. Komedy. Prezentowane filmy to "Co z nami" i „Ludzie się spotykają". Słowo wstępne do filmów wygłosi krytyk filmowy, publicysta Polityki, Janusz Wróblewski.


{gallery}20822{/gallery}

VII Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy
Muzeum Żydów Polskich POLIN
ul. Anielewicza 6, Warszawa
29-30 kwietnia 2015
Więcej na: www.fmfkk.pl.

a