sobota, październik 01, 2022
Follow Us
sobota, 18 kwiecień 2015 00:00

Poland Bike Marathon w Twierdzy Modlin Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita po raz siódmy do Nowego Dworu Mazowieckiego w niedzielę 19 kwietnia. LOTTO Poland Bike Marathon wraca do legendarnej Twierdzy Modlin.

Start i meta wyścigów znajdą się w pobliżu Hotelu Modlin – Restauracji Borodino, przy ul. Gen. Thommee 10 w Nowym Dworze Mazowieckim. W trakcie II etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon odbędą się również zawody Branży Infrastrukturalnej - MTB Construction Cup.

To będzie jeden z najciekawszych i najbardziej „górzystych" wyścigów w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon 2015. Do zdobycia będzie wymagający podjazd zwany "WajsGórą", a do pokonania m.in. zapierające dech w piersiach wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Dużą atrakcją będą też przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin.

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (45 km), MINI (25 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Program zawodów
10.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2001-2004, sektor II - rocznik 2005-2008)
11.15 - start dystansu FAN (8 km)
12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 - start dystansów MAX (45 km) i MINI (25 km)
13.00 - dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.30 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron", ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów). Więcej na: www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon.
Źródło: http://www.nowydwormaz.pl.

Więcej w tej kategorii: « Z kijkami lub na biegówkach

a