poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
wtorek, 31 marzec 2015 07:15

Zapisy chętnych na Bieg Konstytucji 3 maja Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zapisy chętnych na Bieg Konstytucji 3 maja http://aktywnawarszawa.waw.pl

Oficjalne zapisy na 25. Bieg Konstytucji 3 maja - o północy w środę 1 kwietnia. Dorośli zawodnicy przebiegną dystans pięciu kilometrów, a dzieci w "Biegu z maskotką" będą miały do przebiegnięcia 700 metrów - obowiązkowo ze swoją ulubioną maskotką. Wielkość maskotki jest dowolna.

Uczestnicy rejestrujący się poprzez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota).

Organizatorem XXV Biegu Konstytucji 3 Maja jest Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Bieg odbywa się pod patronatem Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz Ambasadorów: Republiki Francji, Królestwa Belgii, Republiki Włoch, Królestwa Hiszpanii, Królestwa Holandii i Królestwo Szwecji.
Dla biegaczy oraz uczestników Nordic Walking start będzie miał miejsce na ul. Hopfera. Meta będzie znajdować na ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej.

Dystans 5 km obowiązuje w rywalizacji biegaczy (kobiety i mężczyźni) - start w godz. 11:00 do 11:08 i w rywalizacji uczestników Nordic Walking  – start  w godz. 11:10 do 11:12. Trasa na 5 km posiada atest PZLA. Limit czasu biegu głównego wynosi 1 godzinę.

Dystans ok. 0,7 km obowiązuje w biegu dzieci „ AMWAY Bieg z Maskotką" - start godz. 10.30. Dopuszcza się dodatkowo udział dzieci urodzonych w latach 2002–2003 w „Biegu z maskotkami" na ogólnych zasadach dotyczących tego biegu.

Opłata startowa za udział w Biegu: do 27 kwietnia – 50 zł, po 27 kwietnia do 3 maja – 60 zł. Z opłaty startowej w biegu zwolnione są osoby z rocznika 1945 i starsze. Więcej na: www.aktywnawarszawa.waw.pl.

a