niedziela, czerwiec 13, 2021
Follow Us
wtorek, 24 marzec 2015 10:34

Cudzoziemcy: wnioski o pobyt tylko przez telefon i internet Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wnioski o zezwolenie na pobyt czasowy, stały i rezydenta długoterminowego UE będą przyjmowane od 1 kwietnia wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę. Termin zarezerwować można telefonicznie oraz przez pocztę elektroniczną. Rozwiązanie to podyktowane jest lawinowym wzrostem wpływających aplikacji.

Wprowadzone zmiany oznaczają, że nie będą przyjmowane osoby z kolejki. Aby złożyć osobiście wniosek w urzędzie należy od 1 kwietnia:

zadzwonić pod numer telefonu: 22 695 67 61 lub 22 695 67 64,
wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podając swój numer telefonu z prośbą o kontakt w celu umówienia się na złożenie wniosku).

Dlaczego wprowadzamy zmiany?

Od czerwca 2014 roku Wydział Spraw Cudzoziemców MUW odnotowuje lawinowy wzrost wniosków o zezwolenie na pobyt w województwie mazowieckim. Prognozowane jest dalsze nasilenie imigracji, w szczególności z Ukrainy. Pod koniec lutego 2015 roku do urzędu wpłynęło o 180 proc. więcej aplikacji niż w analogicznym okresie 2013 roku.

Przypominamy o innych możliwościach złożenia wniosków, cały czas dostępnych dla klientów. Aplikację można złożyć: w punkcie przyjmowania korespondencji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, pl. Bankowy 3/5, pokój 39, wejście B, (w tej sytuacji wysłane zostanie wezwanie do uzupełnienia brakujących dokumentów oraz złożenia odcisków linii papilarnych),
w ogólnomiejskim punkcie obsługi mieszkańców m. st. Warszawy, plac Starynkiewicza 7/9, wniosek można także wysłać pocztą na adres: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Spraw Cudzoziemców, Oddział Legalizacji Pobytu, ul. Długa 5, 00-263 Warszawa. Po zarejestrowaniu wniosku wysłane zostanie wezwanie do uzupełnienia brakujących dokumentów oraz złożenia odcisków linii papilarnych z wyznaczonym konkretnym dniem, w Delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego: w Ciechanowie (przy ul. 17 Stycznia 17, parter, pokój 10); Płocku (przy ul. 3 Maja 16, parter, pokój 10); Siedlcach (przy ul. Piłsudskiego 38, parter, pokój 14); Ostrołęce (przy ul. Gorbatowej 15, parter, pokój 46B) oraz w Radomiu (przy ul. Żeromskiego 53, II piętro, pokój 261), gdzie od 26 marca 2015 r. zostanie wprowadzona kompleksowa obsługa interesantów łącznie z pobraniem odcisków linii papilarnych.

Więcej na: http://www.mazowieckie.pl/.

a