piątek, sierpień 12, 2022
Follow Us
czwartek, 12 marzec 2015 12:55

Dyżury inspekcji handlowej z okazji Światowego Dnia Konsumenta Wyróżniony

Napisane przez informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji obchodzonego 15 marca Światowego Dnia Konsumenta pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej będą udzielać porad z zakresu praw klienta podczas specjalnych dyżurów w siedzibie inspekcji w Warszawie. Dyżury zaplanowano na 12 i 13 marca (czwartek, piątek) w godzinach 16–18 oraz 15 marca (niedziela) w godzinach 10–16 w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie (ul. Sienkiewicza 3).

Pracownicy Wydziału Ochrony Konsumentów odpowiadać będą na pytania dotyczące nowych, obowiązujących od 25 grudnia 2014 r., przepisów ustawy o prawach konsumenta. Udzielą również informacji na temat zasad reklamacji towarów i usług, obowiązków sprzedawców oraz możliwości rozwiązania sporu z przedsiębiorcą.

W przypadku szczegółowych pytań dotyczących działań prowadzonych w ramach Światowego Dnia Konsumenta prosimy kontaktować się z Janem Porazińskim, naczelnikiem Wydziału Ochrony Konsumentów (tel. 22 826 42 20).

Inspekcja Handlowa jest wyspecjalizowanym organem kontroli powołanym do ochrony interesów i praw konsumentów oraz interesów gospodarczych państwa. Do jej zadań należy m.in. kontrola legalności i rzetelności działania przedsiębiorców w zakresie produkcji, handlu i usług.

a