niedziela, sierpień 14, 2022
Follow Us
poniedziałek, 09 marzec 2015 10:08

Jak korzystać z bramek na II linii metra? Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak korzystać z bramek na II linii metra? http://www.ztm.waw.pl

Centralny odcinek II linii metra już działa, ale okazuje się, że niektóre udogodnienia nie są korzystne dla pasażerów. Poza unieruchomionymi ruchomymi schodami na kilku stacjach metra problemem są wejściowe szklane bramki, zamiast znanych już kołowrotków. Przed bramkami, które są dość powolne, ustawiają się kolejki pasażerów.  ZTM zamieścił na swojej stronie www.ztm.waw.pl instruktażowe filmiki dotyczące m.in. wejścia do strefy biletowej II linii metra - również z dzieckiem w wózku lub z dużym bagażem - wyjścia z metra, czy nieprawidłowego wyjścia ze szklanej pułapki. Proponujemy zapoznać się z nimi przed pierwszym przejazdem. Przez nowe bramki w metrze przechodzimy, gdy rozsuną się na boki szklane płyty. Wystarczy przyłożyć kartę miejską lub wsunąć kartonikowy bilet.

Wchodząc na stację trzeba skierować się do bramki oznaczonej zieloną strzałką. Przezroczyste tafle są oznakowane żółtymi pasami tak, aby były dobrze widoczne. Po przyłożeniu karty do czytnika szklane płyty rozsuną się, otwierając przejście. Do podziemnej kolejki można wejść również przy użyciu biletu kartonikowego. Bramka nie otworzy się dopóki bilet nie zostanie odebrany.

Wychodząc ze stacji także trzeba przejść przez bramkę z zieloną strzałką. Szklane drzwi rozsuną się automatycznie. Opiekunowie, którzy podróżują z dziećmi niekorzystającymi jeszcze z biletu, powinni prowadzić je tuż przed sobą. Bramka zamyka się automatycznie za przechodzącym pasażerem!

Dla osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami czy podróżnych z większym bagażem na każdej stacji są szersze bramki. Taka bramka jest dwukierunkowa, tzn. jest wejściem i wyjściem. Kierunek ruchu pokazują oznaczenia - jeśli wyświetlany jest symbol czerwonego krzyżyka, trzeba przepuścić osobę idącą z przeciwnego kierunku. Po chwili na bramce pokaże się zielona strzałka oznaczająca możliwość przejścia z tej strony.

Filmy przygotowane przez Zarząd Transportu Miejskiego i pokazujące, jak korzystać z nowych bramek można obejrzeć poniżej oraz w serwisie internetowym Youtube: www.youtube.com/ztmwarszawa.

Jak korzystać z bramek na stacjach II linii metra:

 Jak przechodzić z wózkiem dziecięcym przez bramki bagażowe?

Jak przechodzić przez bramkę z większym bagażem:

Jak wyjść ze stacji metra?:

Jak wygląda nieprawidłowe przejście przez bramkę?:

 Jak ponumerowano wyjścia ze stacji metra?:

Na centralnym odcinku II linii metra Punkty Obsługi Pasażerów ZTM znajdą się na czterech stacjach: Dworzec Wileński, Warszawa-Stadion, Świętokrzyska i Rondo ONZ. Więcej na: www.ztm.waw.pl.

a