środa, grudzień 01, 2021
Follow Us
środa, 25 luty 2015 13:58

Warszawskie Spotkania Teatralne Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas 35. Warszawskich Spotkań Teatralnych na scenach Teatru Dramatycznego oraz w Teatrze Studio, Teatrze Powszechnym i ATM Studio - od 21 marca do 1 kwietnia 2015 roku - zobaczymy najciekawsze i najżywiej dyskutowane spektakle z całej Polski. Tegoroczna edycja WST odbywa się w 250-lecie polskiego teatru publicznego.

Wśród spektakli zobaczymy „Dziady" nagrodzonego Paszportem Polityki Radosława Rychcika i „Dziady" z Teatru Polskiego we Wrocławiu w reżyserii Michała Zadary. Duet Monika Strzępka i Paweł Demirski pokaże wariację na temat „Nie-Boskiej komedii" Zygmunta Krasińskiego, a Teatr STU przywiezie „Wędrowanie" – tryptyk oparty na dramatach Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi zaprezentuje nowe odczytanie Gombrowiczowskiej „Iwony, księżniczki Burgunda" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Krystian Lupa wraca do Bernharda w mistrzowskiej „Wycince", zobaczymy również utrzymaną w narkotycznym transie „Morfinę" Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak, a także śląską balladę o buncie przeciw normom – „Koń, kobieta i kanarek" w reżyserii Remigiusza Brzyka i opowieść o ojcostwie „Tato" Artura Pałygi w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy teatru tradycyjnego, jak i wielbiciele eksperymentów.

Stałym już elementem Warszawskich Spotkań teatralnych są Małe WST czyli spektakle dla dzieci - osiem barwnych i mądrych spektakli dla młodych widzów w różnym wieku. Zobaczymy spektakl „Naj" zachęcający maluchy do wspólnej zabawy, a także „Czarodziejski flet", czyli muzyczny spektakl nawiązujący do słynnej opery Mozarta, oraz – łączący teatr ludzi i lalek – „Chłopiec i szczęście" na podstawie opowiadania Isaaca Singera. Posłuchamy rozmów zwierząt w lesie w przedstawieniu „Liściki na wiatr" w reżyserii Piotra Cieplaka, razem z gąską będziemy szukali przyjaciół w dowcipnym „A niech to gęś kopnie!", a z małym Jasiem, wśród ożywających przedmiotów, poszukamy... skarpetek w muzycznym spektaklu „Władca skarpetek". Spotkamy bohaterów tak nietypowych, jak na przykład najmniejszy samolot na świecie. Będzie też okazja, by porozmawiać o przemocy w rodzinie w przedstawieniu „Zły pan" według książki norweskiej pisarki Gro Dahle.

Spektakle dla dorosłych wybrał Zdzisław Pietrasik, a spektakle dla dzieci Janusz Ryl-Krystianowski. Główną imprezą towarzyszącą będzie przegląd spektakli Teatru TV wybranych przez Wojciecha Majcherka. Poza tym zobaczymy spektakl Scholi Węgajty „Ludus passionis", spektakle Teatru Dramatycznego oraz wystawę zdjęć „Mikołajska w Dramatycznym" poświęconą wybitnej aktorce i patronce jednej ze scen Teatru.

Ceny biletów:

35. Warszawskie Spotkania Teatralne
Normalne: 50-150 ZŁ / Ulgowe: 40-140 ZŁ / Wejściówki: 25 ZŁ
Karnet normalny: 405 ZŁ / Ulgowy: 315 ZŁ

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne
Normalne: 35 ZŁ / Ulgowe: 25 ZŁ / Wejściówki: 15 ZŁ
Kartnet na 3 spektakle – Normalny: 90 ZŁ / Ulgowy: 75 ZŁ
Kartnet na 6 spektakli – Normalny: 150 ZŁ / Ulgowy: 120 ZŁ

Więcej na: http://www.warszawskie.org/.

 

a