czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
piątek, 09 styczeń 2015 00:00

Przejazdy rodzinne WKD podczas ferii Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przejazdy rodzinne WKD podczas ferii http://www.wkd.com.pl

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) wprowadza „przejazdy rodzinne" - od godziny 15 w piątek 16 stycznia do godziny 24 w niedzielę 1 lutego - na czas ferii zimowych. Z przejazdów tych może korzystać dorosły bez indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych, odbywający przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16. roku życia.

Osoba ta może wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety „tam" lub „tam i z powrotem" według taryfy ulgowej 50 proc., albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy według taryfy ulgowej 50 proc. dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka, zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową. Uprawnienie do przejazdów rodzinnych przysługuje we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy WKD.

Kasa biletowa dokonuje na biletach dla osoby dorosłej i dla dziecka adnotacji: „Przejazd rodzinny" i potwierdza ją datownikiem kasy. Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawniającym do sprzedaży biletów na linię WKD dokonuje samodzielnie wpisu „przejazd rodzinny" na bilecie.

Osoba dorosła powinna posiadać przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka. Jeżeli osoba dorosła odbywa przejazd z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).

Wspólny bilet ZTM - KM - WKD do 31.12.2015 roku

Wspólny bilet ZTM - KM - WKD obowiązuje na linii WKD, na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Opacz. W ramach tej oferty honorowane są następujące bilety ZTM:
- okresowe 30 i 90 dniowe zakodowane na Warszawskiej Karcie Miejskiej (oraz Elektronicznej Legitymacji Studenckiej),
- dobowe,
- weekendowe,
- weekendowe grupowe,
- bilet seniora,
- imienny dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci.
W/w bilety ZTM honorowane są w pociągach WKD pod warunkiem, że są ważne w chwili przejazdu, tzn. zostały wcześniej aktywowane/skasowane. W pociągach WKD nie ma możliwości skasowania/aktywowania biletów ZTM.
Więcej na: http://www.wkd.com.pl.

a