poniedziałek, marzec 20, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 22 listopad 2014 00:00

Bezpłatne pokazy filmów i debata w Kinie Muranów Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bezpłatne pokazy filmów i debata w Kinie Muranów http://www.gutekfilm.pl

Na pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX 2014 do warszawskiego kina Muranów zapraszają Gutek Film oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce w dniach 27-29 listopada.

Każdego dnia zostanie pokazany jeden z filmów - wstęp na pokazy jest bezpłatny - z finałowej trójki. Dodatkowo 28 listopada o godzinie 19 organizatorzy zapraszają w ramach Dni Nagrody LUX na debatę na temat „Gdzie jest widownia? Europejskie filmy i ich publiczność". W debacie udział wezmą:
- Bogdan Zdrojewski - poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Kultury i Edukacji
- Maciej Szymanowicz - przedstawiciel Komisji Europejskiej, Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji i Kultury, Kreatywna Europa - MEDIA
- Kinga Jakubowska - prezes Fundacji Legalna Kultura
- Robert Baliński - project manager ds. koprodukcji międzynarodowych w Dziale Współpracy Międzynarodowej PISF
- Marek Bień - przedstawiciel Gutek Film, project manager Scope50 wspieranego w ramach schematu Rozwój Widowni Kreatywnej Europy-MEDIA
Po debacie, którą poprowadzi Jakub Kukla, dziennikarz Polskiego Radia 24, organizatorzy zapraszają na projekcję filmu „Girlhood" („Bande de Filles"), a po seansie – na koktajl.

Wejściówki na seanse można odbierać od 24 listopada w kasie kina Muranów w godz. 10-20.30. Liczba biletów na każdy seans jest ograniczona.

 

a