sobota, kwiecień 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 18 listopad 2014 11:23

„Obiekty osobne". Warsztaty z elementami arteterapii w Łazienkach Królewskich Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)


Na warsztaty „Obiekty osobne" Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza przez cztery kolejne tygodnie - od 20 listopada. Zajęcia będą doskonałą okazją do spotkania z muzealnymi eksponatami Łazienek Królewskich i pretekstem do refleksji na temat kultury, sztuki i filozofii.


Czy XVIII-wieczna sztuka daje wytchnienie i przyjemność? Czy eksponat muzealny może być odpowiedzią na dręczące nas życiowe pytania? Czy w muzeum wnętrz jesteśmy skazani na narrację historyczną – daty, liczby i biografie obcych ludzi? Czy w Pałacu na Wyspie można stworzyć własną instalację artystyczną? Aby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy na warsztaty twórcze do Łazienek Królewskich. Odnosząc się do konkretnych przedmiotów z łazienkowskiej kolekcji, będziemy wymieniać opinie, konfrontować światopoglądy, szukać nowych ścieżek rozwoju i indywidulanych pokładów kreatywności. Potraktujemy eksponaty jako nauczycieli i oponentów - partnerów do dyskusji. Każde spotkanie zakończymy stworzeniem osobistej miniinstalacji artystycznej. Naszymi narzędziami będą słowo, obraz, film, fotografia. Warsztaty prowadzone będą z użyciem ćwiczeń z zakresu animacji kultury i arteterapii.
Warsztaty są skierowane do osób dorosłych (18+) zainteresowanych samorozwojem, lubiących nietypowe wyzwania i szukających inspiracji do własnych działań twórczych.
Prowadząca: Agata Pietrzyk - absolwentka kulturoznawstwa i animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, instruktorka arteterapii. Specjalistka ds. edukacji, koordynatorka programu Wolontariat z kulturą! i działań teatralnych w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Katedra Kultury. Narzędzia animacyjne wykorzystuje w edukacji kulturalnej, animacji muzealnej i działaniach społecznych.
Terminy i tematyka spotkań:
• 20 listopada, godz. 18-20, „Alegorie"/Pałac na Wyspie
• 27 listopada, godz. 18-20, „Kolekcja obrazów"/Pałac na Wyspie
• 4 grudnia, godz. 18-20, „Widoki"/Pałac Myślewicki
• 11 grudnia, godz. 18-20, „Wnętrza"/ Pałac Myślewicki
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jest możliwość jednorazowego zapisu na cztery warsztaty.
Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie na: http://www.lazienki-krolewskie.pl,
https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.
Opis warsztatów dostępny również na: https://www.facebook.com/events/625511207558327.

a