poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 02 październik 2014 10:42

Teatr Stanisławowski i Biały Domek bezpłatnie, czyli wielkie zwiedzanie w Muzeum Łazienki Królewskie Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Teatr Stanisławowski oraz Biały Domek to miejsca w Łazienkach Królewskich, które koniecznie należy zobaczyć. Od 28 września do 10 października obiekty te są otwarte dla Zwiedzających dłużej niż zwykle: od godziny 9 do 18, zwiedzanie jest w tych dniach bezpłatne, a uatrakcyjnią je lornetki, dzięki którym będzie można obejrzeć piękne malowidła ścienne, rzeźby i dekoracje.

Teatr Stanisławowski, jedyny w Polsce XVIII-wieczny teatr dworski kryje w sobie bogato dekorowane wnętrze, godnie reprezentujące wytworny gust Stanisława Augusta. Od 28 września do 10 października Teatr Stanisławowski wraz z kulisami będzie otwarty dla Zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-18:00. Zwiedzanie uatrakcyjnią lornetki, dzięki którym będzie można obejrzeć piękne malowidła ścienne, rzeźby i dekoracje. Dla ochotników przygotowano quiz z wiedzy o Teatrze Stanisławowskim.
W tym samym okresie zapraszamy do zwiedzania Białego Domku, niewielkiego pawilonu łączącego w sobie wszystkie cechy podmiejskiej letniej willi. Będzie to ostatnia w tym sezonie okazja do zobaczenia tego niezwykle cennego miejsca. Ze względów konserwatorskich, Biały Domek udostępniony zostanie ponownie w sezonie letnim, w kwietniu 2015 roku.
Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

a