sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/18821.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/18821
poniedziałek, 22 wrzesień 2014 00:00

II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier http://www.wtkbb.pl/

W II Warszawskim Tygodniu Kultury Bez Barier (WTKBB) - od 26 września do 6 października - weźmie udział ponad 40 instytucji. Klub festiwalowy mieścić się będzie w Teatrze Syrena – sercu II WTKBB. Tu będzie można spotkać się przy kawie, winie i smacznych przekąskach na imprezach towarzyszących Tygodniowi.

W programie zaplanowano ponad 80 punktów – spektakli, wystaw, warsztatów, spotkań z pisarzami i aktorami. Będą one dostępne zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.

Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier to wydarzenie wyjątkowe. To pełna rozmachu impreza, podczas której w teatrach, na wystawach i warsztatach mogą spotykać się wszyscy mieszkańcy Warszawy i goście; także ci, dla których kultura na co dzień jest trudno dostępna.

Te wydarzenia są pełnowartościowe artystycznie, różnica jest tylko taka, że wszystkie są dostępne dla osób z niepełnosprawnością.
Niewidomy w teatrze czy na wystawie, głuchy na warsztatach muzycznych, wózkowicz na tańcach? Normalna sprawa. Podczas Tygodnia będą czerpać ze stołecznej kultury pełnymi garściami. Kultura jest bowiem dostępna dla każdego, jest obszarem wolnym od wykluczeń, stereotypów, kalek myślowych i lęków, których źródłem zwykle jest niewiedza.

Korzeniami WTKBB sięga zdarzeń, które dzieją się w Warszawie od 2008 roku i które zostały zainicjowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością sensoryczną (niewidomi, niesłyszący). To dla nich zaczęto tworzyć audiodeskrypcję (czyli opis spektaklu lub wystawy odsłuchiwany podczas uczestniczenia w danym wydarzeniu) i napisy dla niesłyszących - dodawane do każdego przedsięwzięcia opatrzonego logiem Poza Ciszą i Ciemnością.

WTKBB to krok dalej – możliwość wyboru spośród dostępnych wydarzeń artystycznych. To fantastyczne otwarcie kolejnego sezonu kulturalnego.

{gallery}18821{/gallery}

Osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na: audiodeskrypcję i tyflografiki (niewidomi i niedowidzący), tłumaczenie na język migowy, napisy dla niesłyszących i pętlę indukcyjną (niesłyszący i niedosłyszący). Część miejsc jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich; w innych miejscach osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą, jeśli tylko przyjmą taką pomoc, liczyć na wsparcie asystentów.

Więcej na: http://www.wtkbb.pl.

a