środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
czwartek, 18 wrzesień 2014 14:14

Warszawski Festiwal Nauki Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad pół tysiąca wykładów i debat oraz ponad dwieście lekcji dla młodzieży przygotowali organizatorzy XVIII edycji stołecznego Festiwalu Nauki, przebiegającego od 19 do 28 września.

W programie spotkania dotyczące polskiej waluty, o tematyce historycznej, dotyczące np. I wojny światowej czy przebiegu transformacji ustrojowej. Odbędą się też debaty z dziedziny medycyny i astronomii.

Organizatorzy przygotowali różnotematyczne lekcje dla dzieci i dla młodzieży gimnazjalnej. Młodzi ludzie wezmą udział w warsztatach, organizowanych, m.in. przez Centrum Astronomiczne PAN, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Kampinoski Park Narodowy i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego przygotował specjalny pokaz, w którym uczestnicy zobaczą, jakie procesy psychofizjologiczne zachodzą w naszym organizmie w sytuacjach stresowych.

Organizatorzy przygotowali warsztaty i wykłady weekendowe. Wszystkich sympatyków i stałych gości Festiwali Nauki, a także tych, którzy mieszkają daleko od Warszawy lub z innych względów nie mogą bywać na spotkaniach festiwalowych, organizatorzy zapraszają na stronę:
http://wszechnica.org.pl/11/136/festiwal_nauki_w_warszawie.

Festiwal Nauki w Warszawie powołany został z inicjatywy środowisk naukowych przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk w 1996 roku. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1997 roku.
Więcej na: http://www.polskieradio.pl i http://festiwalnauki.edu.pl.

a