Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oblegany Rafał Majka Oblegany Rafał Majka Fot.: Grzegorz Micuła

Przed południem przejście przez plac Teatralny w Warszawie nie zapowiadało jeszcze takich emocji, jak popołudniowy przyjazd kolarzy na metę. Drugi etap 71. Tour de Pologne z Torunia do Warszawy liczył 226 kilometrów. Zwycięzcą okazał się Petr Vakoc z grupy Omega Pharma – Quick-Step.

Mimo lejącego się z nieba żaru kolarze mknęli do mety z zawrotną szybkością. Publiczność warszawskie witała równie gorąco zawodników, również tych którzy bez pośpiechyu zmierzali do mety. Nowym liderem wyścigu został Petr Vakoc, który uzyskał 21 sekund przewagi nad peletonem.

{gallery}18409{/gallery}

Na rundach w Warszawie Vakoc samotnie pędził w stronę mety. 21 sekund za nim dojechał peleton, z którego najszybciej finiszował Michael Matthews, a trzecie miejsce zajął Boris Vallee.

Były brawa, wywiady i wiwaty na cześć Rafała Majki, a chwilę później niebo zakryły chmury i dopiero wtedy się ochłodziło.

Więcej na: tourdepologne.pl.