sobota, kwiecień 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 05 sierpień 2014 00:00

Marsz chorych na cukrzycę do Ministerstwa Zdrowia Wyróżniony

Napisane przez Przedruk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marsz chorych na cukrzycę do Ministerstwa Zdrowia http://pl.wikipedia.org/

Marsz pod hasłem: "Wysłuchajcie nas, pomóżcie. Stop otyłości w cukrzycy" organizują w Warszawie w czwartek 7 sierpnia otyli pacjenci z cukrzycą typu drugiego.

Marsz rozpocznie się o godz. 12 pod Kolumną Króla Zygmunta III Wazy na placu Zamkowym w Warszawie i przejdzie do Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej.

Zakończeniem marszu będzie przekazanie ministrowi zdrowia petycji w sprawie konieczności dostrzeżenia dramatycznej sytuacji otyłych chorych na cukrzycę typu drugiego oraz zapewnienia im dostępu do nowoczesnych i skutecznych leków iniekcyjnych, zapobiegających otyłości i pomagających schudnąć. W wydarzeniu wezmą udział diabetycy, reprezentowani przez Fundację "Wstańmy Razem. Aktywna Rehabilitacja" oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej.

- Celem marszu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa i ministra zdrowia na trudną sytuację najbardziej otyłych pacjentów z cukrzycą typu drugiego. Od kilku już lat z nadzieją oczekujemy na refundację nowoczesnych iniekcyjnych leków, które są dla nas najlepszą opcją leczenia - mówi aktor Dariusz Gnatowski, założyciel Fundacji "Wstańmy Razem. Aktywna Rehabilitacja", który sam choruje na cukrzycę typu 2.

Gnatowski dodaje, że nowe leki pomagają dobrze kontrolować poziom glukozy we krwi, opóźniają konieczność terapii insuliną i - w przeciwieństwie do niej - nie powodują tycia, a wręcz przyczyniają się do spadku masy ciała.

- Niestety, leki te nie znalazły się na nowej liście refundacyjnej, która zaczęła obowiązywać od 1 lipca. Jesteśmy zdesperowani i przytłoczeni ciągłym brakiem dostępności innowacyjnych terapii - mówi Gnatowski.
http://www.rynekzdrowia.pl/

a