środa, listopad 29, 2023
Follow Us
czwartek, 31 lipiec 2014 13:37

Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wszyscy, którzy chcą utworzyć Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego są zaproszeni przez organizatorów na plac Zamkowy w piątek 1 sierpnia o godz. 16.30.

„W godzinę wybuchu powstania ułożymy znak Polski Walczącej i zrobimy zdjęcie. Można przynieść flagi lub ubrać się na biało-czerwono" – zapowiadają organizatorzy, młodzi ludzie z GH Niepodległość i NZS UW, chcąc wyjątkową akcją uczcić „godzinę W".

– Gdy zawyją syreny, cała Warszawa zatrzyma się, a na placu Zamkowym powstanie żywy symbol Polski Walczącej – mówi Gabriela Beszłej z GH Niepodległość, pomysłodawczyni akcji. – Chcemy sprawić, by pamięć o Powstaniu Warszawskim była czymś żywym, obecnym w życiu Warszawy, czymś, co jej mieszkańcy mogą współtworzyć – dodają działacze Niezależnego Zrzeszenia Studentów UW, którzy współorganizują wydarzenie.

Zachęcają, żeby wszyscy chętni, którzy zechcą wziąć udział w akcji, pojawili się w barwach biało-czerwonych i zabrali ze sobą flagi. Organizatorzy zapewniają powstańcze nalepki, poza tym każdy z uczestników otrzyma zdjęcie z wydarzenia w formie elektronicznej.
Źródło: http://niezalezna.pl.

a