czwartek, czerwiec 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 25 lipiec 2014 00:00

Kreatywnie w Parku Odkrywców Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kreatywnie w Parku Odkrywców http://www.kopernik.org.pl

W tym roku Park Odkrywców zamieni się w przestrzeń kreatywnego działania. Na każdy weekend organizatorzy przygotowali autorski program zajęć na świeżym powietrzu.

Będą warsztaty typu DIY (Do It Yourself), zajęcia z projektowania, budowa instalacji ogrodniczej, minitarg piknikowy, happeningi artystyczne. Do tego relaks na leżakach, czytelnia czasopism oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. W sobotnie wieczory muzykę zapewni DJ Niesłychany Faffini, w niedziele na Scenie letniej organizatorzy zapowiadają pokazy naukowe, a dodatkowo w sierpniu nocne obserwacje nieba nad Warszawą - z ekipą planetarium. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny i nie wymaga zapisów, choć liczba miejsc jest ograniczona.

Gospodarzami większości weekendów będą zaproszone fundacje lub grupy artystyczne, które przygotują swój autorski program uniwersalnych zajęć dla dorosłych i dzieci.
26 – 27 lipca - sobota i niedziela, godz. 13. Przyjdźcie zbudować maszynę Goldberga i sprawdźcie, co będzie się działo w nowej stałej przestrzeni, której otwarcie organizatorzy zapowiadają na wrzesień. Poziom trudności wyznaczycie sami. Włączyć się w budowę maszyny może każdy, niezależnie od wieku.
2 – 3 sierpnia - W sobotę z Jackiem Gądkiem można zaprojektowć wierzbową kopułę nad Wisłą oraz stworzyć swój własny wiklinowy model. W niedzielę drewniane owieczki, które pasą się w parku już od dwóch lat, zyskają nowe futro. Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów zaprasza na wyjątkowe warsztaty spilśniania wełny na sucho.
9 – 10 sierpnia - W sobotę Iza Rutkowska powraca z propozycją otwartych warsztatów z projektowania krajobrazu. W niedzielę malowanie dźwięków! Wszystkie dzieci, małe i duże mogą puścić wodze fantazji za pomocą farb i specjalnego płótna, ustawionego w parku. Zbiórka przy instalacji Szeptacze.
16 – 17 sierpnia - Pod czujnym okiem animatorów będzie można wykonać latawiec własnego projektu lub zbudować rakietę.

23 – 24 sierpnia - Jarmark z żywnością organiczną i piknik na trawie.

30 – 31 sierpnia - Pożegnanie lata pamiątkowym zdjęciem. Fotograf Bartek Warzecha otworzy studio plenerowe, wykonując portrety "od ręki".

Na wydarzenia w ramach Lata w Parku Odkrywców wstęp jest wolny, bez konieczności rezerwacji miejsc. Wszystkie wydarzenia mają charakter plenerowy. W przypadku złej pogody zajęcia zostaną odwołane. Źródło: http://www.kopernik.org.pl.

a