piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
poniedziałek, 21 lipiec 2014 14:47

Ostatni taki weekend w Łazienkach Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatni taki weekend w Łazienkach http://www.orkiestra.nadarzyn.pl

Zakończył się już festiwal Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Tematem przewodnim finałowego weekendu w Muzeum Łazienki Królewskie był „Taniec". Kolejny festiwal - miejmy nadzieję - za rok.

Przez dwa kolejne dni ogrody letniej rezydencji Stanisława Augusta rozbrzmiewały muzyką w wykonaniu znakomitych zespołów: orkiestry barokowej Arte dei Suonatori, zespołu „Polonezy" pod kierownictwem Marcina Maseckiego oraz Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn. Wspólnego poloneza poprowadził Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI im. Zofii Solarzowej.

W sobotę 19 lipca w Teatrze Stanisławowskim wystąpiła najlepsza polska Orkiestra barokowa Arte dei Suonatori, która - specjalnie na zamówienie festiwalu Strefa Ciszy - wykonała znakomity program bachowski – trzy Koncerty brandenburskie oraz Suitę orkiestrową h-moll. W Amfiteatrze można było wysłuchać żywiołowego i widowiskowego koncertu Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn, która jest uważana za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Europie. W niedzielę w Amfiteatru można było usłyszeć  „Polonezy" – projekt Marcina Maseckiego, laureata Paszportu „Polityki".

Jedną z największych atrakcji finałowego weekendu Festiwalu był sobotni happening – „Taniec". W sobotę 19 lipca wszyscy Goście przeszli tanecznym krokiem przez Łazienki Królewskie w rytm poloneza - najbardziej polskiego z polskich tańców - od Alei Chińskiej do Pałacu na Wyspie.

Fotorelację z Festiwalu Strefa Ciszy można oglądać na Facebooku:
https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na Instagramie: www.instagram.com/lazienkimuzeum.

a