czwartek, marzec 04, 2021
Follow Us
środa, 26 marzec 2014 14:18

Polsko-chorwackie wymiany piłek Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mecz drugiej rundy Davis Cup by PNB Paribas Polska–Chorwacja zostanie rozegrany w hali Torwar (ul. Łazienkowska 6a), w dniach 4-6 kwietnia. To wielkie święto dla fanów tenisa. Podczas konferencji prasowej ogłoszony został skład biało-czerwonych na to spotkanie. 

- Jest mi niezwykle miło, że Warszawa, ponownie gości tę imprezę, czym powraca do dobrych tradycji. Podobnie jak wiele innych europejskich stolic chcemy pokazać, że tenis w Warszawie ma wiernych fanów. Warto także podkreślić, że chcemy, aby Warszawa była miastem zarówno wielkich, międzynarodowych imprez sportowych, jaki i lokalnych małych inicjatyw – powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Dąbrowski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Mecz Polska – Chorwacja zostanie rozegrany jako spotkanie drugiej rundy, grupy I strefy euro-afrykańskiej. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do wrześniowego barażu o Grupę Światową. Na przełomie stycznia i lutego reprezentacja Polski wygrała w Moskwie z Rosją 3:2 i dzięki temu zwycięstwu awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

- Torwar jest dla nas szczęśliwy, dzięki niezwykłej atmosferze jaka jest na trybunach. Chcę również podziękować miastu gospodarzowi – Warszawie, bez której mecz z pewnością nie miałby takiej rangi – dodał Krzysztof Suski, prezes zarządu Polskiego Związku Tenisowego.

Tradycyjnie podczas konferencji prasowej organizowanej 10 dni przed meczem ogłoszony został skład reprezentacji biało-czerwonych na spotkanie z Chorwatami. Polskę w singlu reprezentować będą Jerzy Janowicz oraz Michał Przysiężny, natomiast w deblu Mariusz Frystenberg oraz Marcin Matkowski.

W piątek, 4 kwietnia, o godz. 15.45 odbędzie się ceremonia otwarcia Pucharu, natomiast już o godz. 16.00 rozegrany zostanie pierwszy mecz singlowy, po jego zakończeniu rozpocznie się drugi mecz singlowy. W sobotę, 5 kwietnia, o godz. 16.00 przeprowadzony zostanie mecz deblowy. W ostatnim dniu turnieju, 6 kwietnia, pierwszy mecz singlowy rozegrany zostanie o godz. 12.00, a drugi po jego zakończeniu.

Gospodarzem meczu Polska–Chorwacja, Davis Cup BNP Paribas Polska jest miasto stołeczne Warszawa. Źródło: www.um.warszawa.pl.

a