środa, maj 18, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/17055.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/17055
piątek, 21 marzec 2014 11:31

VI Rally Mazowsze Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miłośników adrenaliny i czterech kółek władze Samorządowe Miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz Auto Koło Centrum przy Automobilklubie Łódzkim zapraszają na VI Rally Mazowsze w niedzielę 23 marca od godz. 10. Będzie ono: I Rundą Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM (MOŁ), II Rundą RSMAKC, II Rundą PUCHARU „TEDEX WRC" i II Rundą PUCHARU „126p".

"Rajd" został zorganizowany w układzie kompaktowym, z przebiegiem nowych tras na terenie Miast i Gmin: Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym, Czerwińsk, Załuski, z 11. próbami na nawierzchniach utwardzonych tj. asfalt, beton, bruk, płyty betonowe i częściowo tzw. „kocie łby". Próby tp „OS" rozgrywane na wyłączonych z ruchu wewnętrznych odcinkach ulic, czy też placów. Dla przykładu: zarówno na terenach XIX wiecznego fortu, jak i na nowym niesamowitym futurystycznym obiekcie, wybudowanym przy wsparciu funduszów z Unii Europejskiej.

Start do „rajdu" nastąpi z zabytkowego Rynku Zakroczymskiego, miasta o przeszło 960-letniej historii, skąd przez Nowy Dwór Mazowiecki, okolice Czerwińska, Załusek powrócimy do Zakroczymia. „Rajd" składać się będzie z dwóch sekcji. W trakcie rajdu rozgrywane będą cztery widowiskowe superpróby o Puchar burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, burmistrza Zakroczymia, wójta Czerwińska i wójta Załusek.
Przy okazji wyścigu będzie można poznać nowe, bardzo atrakcyjne miejsca do wypoczynku w okresie letnim w kompleksie leśnym nad wodą, czy jak w przypadku Nowego Dworu Mazowieckiego, Zakroczymia, Czerska, Fortu, poznania ciekawej historii Mazowsza.

Warunkiem uczestnictwa w „rajdzie" jest posiadanie ważnego prawa jazdy, samochodu z ważnym przeglądem technicznym, aktualnym ubezpieczeniem OC i NNW, Pilota, który ukończył 18 lat, dwóch kasków oraz chęć spędzenia wolnego czasu w miłej, towarzyskiej sportowej atmosferze. Dla zwycięzców  będą puchary i nagrody rzeczowe.

{gallery}17055{/gallery}

Samochody dopuszczone do udziału w KJS zostaną podzielone na klasy wg. pojemności skokowej silnika, będzie też Klasa Gość. Wpisowe dla wszystkich uczestników w dniu imprezy przed startem: 250zł/Załoga.

Na rynku zakroczymskim organizatorzy zapowiadają również pokazy driftingu, pokazy Straży Pożarnej, będą kultowe samochody JAGUAR i konkursy dla młodzieży z przepisów prawa ruchu drogowego.

Więcej na: www.ak-centrum.pl lub http://www.nowydwormaz.pl.

a