środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
czwartek, 06 marzec 2014 15:36

Czy zniknie Grawitacja? Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W warszawskiej Spółdzielni Radna połowa spośród 16 najemców otrzymała wypowiedzenia, a pozostali są skutecznie zastraszani. W konsekwencji mogą zniknąć lubiane miejsca kultury na Powiślu.

Wszystko to dzieje się w związku z decyzją prezes Spółdzielni Radna. Wśród lokali, które dostały wypowiedzenia, są znane i lubiane miejsca, takie jak kawiarnioksięgarnia Tarabuk czy klubokawiarnia Grawitacja, w której odbywają się m.in. spotkania z pisarzami, pokazy filmów i prelekcje.

Grawitacja ze swym programem kulturalnym jest bardziej aktywna od Domów Kultury, a wszystkie zajęcia i wydarzenia są w niej bezpłatne. Jako jedyna wśród klubokawiarni otrzymała wyróżnienie/dyplom jakości Q "Biznes przyjazny Sąsiadom" od stowarzyszenia C.A. L. i Q ruchu Sąsiedzkiego. Jest też odznaczona, jako "Miejsce przyjazne Seniorom". Dotychczasowa, pięcioletnia umowa kończy się pod koniec kwietnia. Więcej o sytuacji najemców w artykule: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,54420,15560482.html.

Na facebooku pojawiło się kilka inicjatyw mających na celu przekonanie SM Radna, żeby Grawitacja mogła dalej działać przy Browarnej, m.in. społeczność "Nie dla likwidacji Grawitacji i Tarabuka" (ponad 3,2 tys. polubień) oraz petycja "Nie dla usunięcia Grawitacji i Tarabuka z Powiśla" (popiera już kilkaset osób).

Więcej w tej kategorii: « Kwiatek dla Ziemi Bieg dookoła ZOO »

a