sobota, maj 18, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/16822.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/16822
czwartek, 06 marzec 2014 12:15

Wilanowska "Historia mniej znana" Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wilanowska "Historia mniej znana" http://www.wilanow-palac.pl

Na kolejny spacer z cyklu „Historia mniej znana" w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizatorzy zapraszają w sobotę 8. marca o godz. 14.

Uczestnicy spaceru tym razem przyjrzą się bliżej takim postaciom jak Maria Kazimiera, Elżbieta Sieniawska czy słynna Błękitna Markiza. Podążając ich wilanowskim śladem, dowiedzą się, jak szczególne były to postaci.

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. Spacery zaczynają się o godz. 13.
Miejsce spotykania: w szatni lub przy bramie parkowej (w wypadku spotkań parkowych).
Wstęp: obowiązuje bilet wstępu do pałacu lub do parku (w wypadku spotkań parkowych).

Dodatkowych informacji na temat programu udziela: Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (22) 544 28 38

Harmonogram najbliższych spacerów:

8. marca: „Kobiecym okiem, czyli słów kilka o właścicielkach pałacu" - Dzień kobiet to idealny moment na przyjrzenie się takim wspaniałym damom jak Maria Kazimiera, Elżbieta Sieniawska czy słynna Błękitna Markiza. Podążając ich wilanowskim śladem, pokażemy Państwu, jak szczególne były to postacie. Przekonają się Państwo, że ich zalety zachwycają po dziś dzień, a ich wady z perspektywy czasu nadają postaciom kolorytu.

Poniżej portret Aleksandry i Izabeli Potockich:

{gallery}16822{/gallery}

22. marca: „Wilanowskie ścieżki króla Jana III" - Wilanowska legenda Jana III rozpoczyna się 23 kwietnia 1677 roku – wtedy król zakupił majątek we wsi Milanów pod budowę swojej podwarszawskiej rezydencji. To miejsce, przez wieki zmieniające właścicieli, niezmiennie pozostało pomnikiem pamięci zwycięzcy spod Wiednia. Jeden z gości pałacu w XIX wieku zapisał w księdze odwiedzających: „Cześć Twej pamięci wielki Janie! I drogie wspomnienie po Tobie w Willanowie, bo to Twoja myśl i Twoja dusza". Podczas spaceru sprawdzimy, czy duch króla wciąż wyznacza rytm wilanowskiego życia.

5. kwietnia: „Falbanki, fiszbiny, delie – w zakamarkach królewskiej garderoby"

3. maja: „Napoje z wilanowskich ogrodów" (spacer po ogrodach)

17. maja: „Made in EU – europejskie szlaki porcelany"

31. maja: „Imbryki, filiżanki, cukiernice – czyli szlakiem herbaty w wilanowskim pałacu"

14. czerwca: „Tajemnice rezerwatu Morysin" (spacer po rezerwacie, obowiązuje rezerwacja)
http://www.wilanow-palac.pl

a