poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 21 luty 2014 09:34

Zimowy Wieczór Światła Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na Zimowy Wieczór Światła Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają w sobotę 1. marca o 18.30. To jedyny taki wieczór w roku i wyjątkowa szansa zobaczenia zupełnie innego oblicza Łazienek Królewskich.

Podczas wieczornego spaceru po ogrodach Muzeum będzie można podziwiać pięknie oświetlone obiekty rezydencji króla Stanisława Augusta. Spacer wyruszy spod trzech bram: bramy w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego, bramy przy Pomniku Chopina (przy Alejach Ujazdowskich), a także przy Bramie Herbowej (od strony ul. Agrykoli). Trzy nastrojowo oświetlone trasy poprowadzą uczestników spaceru na taras Pałacu na Wyspie, gdzie odbędzie się premiera specjalnie na tę okazję skomponowanego utworu pt. Drzewa i zimowe światła.

Tego samego dnia Zimowy Wieczór Światła organizują: Zamek Lunéville we Francji, Park Księcia Pücklera w Bad Muskau w Niemczech, Muzeum Carskie Sioło w Rosji i Rezydencja Księcia Gonga w Chinach.

Celem projektu jest promocja najpiękniejszych historycznych ogrodów i muzeów. W marcu w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Alejach Ujazdowskich będzie można zobaczyć wystawę Ogrody Światła, ukazującą architekturę i ogrody wszystkich partnerów projektu.

Udział w Zimowym Wieczorze Światła w Łazienkach Królewskich jest bezpłatny. Jak zapowiadają organizatorzy - pierwszych gości nagrodzimy lampionami!

Na wieczorny spacer warto zabrać ze sobą latarkę. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:30. Więcej na www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

 

a