wtorek, wrzesień 28, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/16655.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/16655
wtorek, 18 luty 2014 12:33

Nowojorskie spektakle w Kinie Praha Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warszawskie Kino Praha zaprasza na cykl transmisji „The Metropolitan Opera: Live in HD" - spotkanie z jednym z najsłynniejszych operowych teatrów świata w najwyższej jakości dźwięku i obrazu.

„The Metropolitan Opera: Live in HD" to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Każdy znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie. Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

Program „The Metropolitan Opera: Live in HD" w Kinie Praha:

KNIAŹ IGOR - 1.03.2014 - 17:30; transmisja Live - Aleksandr Borodin
„Kniaź Igor" jest jedyną operą Borodina, na co dzień wybitnego chemika oraz doktora medycyny, i do tego niedokończoną. Jedną z najsłynniejszych stronic partytury są „Tańce połowieckie". Przedstawienie trwa około 3 godzin i 30 minut (w tym 2 przerwy).

WERTER - 15.03.2014 - 17:30; transmisja Live - Jules Massenet
Młody, uczuciowy, nadwrażliwy Werter zakochuje się w narzeczonej swojego przyjaciela. Beznadziejna miłość prowadzi go do samozniszczenia – odbiera sobie życie strzałem z pistoletu. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 50 minut (w tym 1 przerwa).

CYGANERIA - 05.04.2014 - 18:30; transmisja Live - Giacomo Puccini
Klasyczna inscenizacja jednej z najsłynniejszych oper świata od ponad 30 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności Met. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 55 minut (w tym 2 przerwy).

COSÌ FAN TUTTE (Tak czynią wszystkie) - 26.04.2014 - 18:30; transmisja Live - Wolfgang Amadeusz Mozart
To jedno z najlepszych dzieł scenicznych genialnego klasyka wiedeńskiego, a jednocześnie apoteoza opery komicznej. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 35 minut (w tym 1 przerwa).

KOPCIUSZEK - 10.05.2014 - 18:30; transmisja Live - Gioacchino Rossini
Należy spodziewać się, że operowa wersja zabawnej i wzruszającej historii o ubogiej i skromnej dziewczynie, która zgubiła na balu u księcia pantofelek, zostanie wykonana na scenie Met brawurowo. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa).

EUGENIUSZ ONIEGIN - 24.05.2014 - 18:30; retransmisja - Piotr Czajkowski
Sceny liryczne – bo taką nazwę gatunkową wymyślił dla swego dzieła kompozytor – oparte są na poemacie dygresyjnym jednego z najwybitniejszych rosyjskich poetów romantycznych. Przedstawienie trwa około 4 godzin i 5 minut (w tym 2 przerwy).

RUSAŁKA - 7.06.2014 - 18:30; retransmisja - Antonín Dvořák
Jedna z najpiękniejszych czeskich oper czerpie z podań ludowych o nimfie wodnej, która, zakochawszy się w człowieku, zapragnęła przybrać ludzką postać. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 35 minut (w tym 2 przerwy).

{gallery}16655{/gallery}
Siłą The Metropolitan Opera są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów – od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monumentalnych spektakli w roku.

Cena biletu na transmisje – 100 zł
Cena biletu na retransmisje – 85zł
Cena biletu w karnecie - 75 zł
Sprzedaż biletów od piątku 14. lutego br. Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

http://www.kinopraha.pl

 

a