środa, listopad 29, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 127.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/16471.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/16471
środa, 12 luty 2014 00:00

Przecież ja nie chrapię! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przecież ja nie chrapię! http://www.morguefile.com

Czym skutkują bezsenne noce w towarzystwie chrapiącego? Wiedzą o tym głównie miliony kobiet, ale też mężczyźni.

Jak wynika z najnowszych badań CBOS, wykonanych na zlecenie Centrum Medycznego MML, chrapie prawie 13 milionów Polaków, z czego aż 2/3 mężczyzn! I nie pomagają w tym przypadku mniej lub bardziej delikatne poszturchiwania, gwizdanie, czy inne tego typu metody uznawane za skuteczne. Skuteczny może być jedynie tzw. kamienny sen, ale też do czasu. Później pozostają bezsenne noce. Problem chrapania dotyczy również kobiet, które zwykle z przekonaniem twierdzą: to niemożliwe, przecież ja nie chrapię! A jednak.
Powód chrapania jest jak najbardziej uniwersalny. Podczas snu rozluźniają się mięśnie podniebienia miękkiego, a przy ułożeniu ciała na plecach język cofa się, usta otwierają i dochodzi do zwężenia kanału nosogardła i gardła. Stopniowo zmniejsza się liczba wdechów i stają się one coraz krótsze, co powoduje zaburzenia oddechowe. Zwężenie kanału gardła powoduje, że powietrze przeciska się trudniej do płuc, powoduje wibracje tkanek miękkich i charakterystyczny efekt akustyczny gotowy.

Z powodu chrapania gorzej dotleniamy organizm, co po przebudzeniu często skutkuje bólem głowy, osłabieniem, przygnębieniem i zmęczeniem. Mamy problemy z koncentracją i zapamiętywaniem. Do tego dochodzi osłabienie libido lub depresja. A to tylko jedne z wielu konsekwencji chrapania.

Na szczęście nie trzeba z tego powodu cierpieć! Chrapanie można skutecznie wyeliminować. Służą temu  małoinwazyjne zabiegi, jak np. techniki radiowe (koblacja, termoterapia bipolarna Celon), implanty podniebienne Pillar, technika harmoniczna, laserowa, plastyka gardła. Więcej na www.niechrapanie.pl.

{gallery}16471{/gallery}

Dzięki tomografii komputerowej 3D w Centrum Leczenia Chrapania można dopasować odpowiednią technikę leczenia. Bo, jak mówi dr Michał Michalik z Centrum Medycznego MML - „Nie istnieje uniwersalna metoda leczenia chrapania i bezdechów śródsennych".

Laser kontaktowy diodowy - innowacyjny, małoinwazyjny zabieg i przede wszystkim bezpieczna metoda polegająca na wytworzeniu za pomocą wiązki światła lasera małych blizn w obrębie przerośniętych małżowin nosowych. Trwa ok. 25 minut, jest bezkrwawy i pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności.
Techniki radiowe (RF) - technika Celon bądź Koblacja - ich zastosowanie daje skuteczność sięgającą ponad 90 proc. Koblacja (kontrolowana ablacja) to najnowsza technologia małoinwazyjnego leczenia chrapania. Zabieg trwa kilkanaście minut przy znieczuleniu miejscowym. Przy wykorzystaniu wyłącznie znieczulenia miejscowego możliwe jest również zastosowanie precyzyjnej metody leczenia zabiegowego termoterapii bipolarnej Celon w chrapaniu i Zespole Obturacyjnych Bezdechów Sennych. Zabiegi wykonuje się po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu podniebienia miękkiego, wprowadzając w nie kilkakrotnie specjalną końcówkę i pozostawiając ją na kilka sekund.
Cały zabieg trwa od 20 do 40 minut. Uczucie dyskomfortu i ból w okresie po zabiegu są bardzo nieznaczne i trwają 5–7 dni.

Technika Pillar - unikalna technika polegająca na wprowadzeniu implantów w podniebienie miękkie. Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.

Technika harmoniczna - MML jako jedyny ośrodek w Polsce stosuje technikę harmoniczną w laryngologii. Leczenie chrapania techniką harmoniczną jest uzupełnieniem metody Celon/RF.

Technika laserowa - metoda ta pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na m.in. podniebieniu miękkim, migdałkach podniebiennych.

W klinice typu Snoring Center (Centrum Leczenia Chrapania) od 2005 roku wyleczono ponad dziewięć tysięcy osób zmagających się z problemem chrapania. Centrum Medyczne MML nagrodzone Medalem Europejskim za diagnostykę i leczenie zaburzeń oddychania w czasie snu specjalizuje się w leczeniu chorób zatok, leczeniu chrapania, bólów i urazów uszu, chorób nosa, gardła, krtani, niedrożności dróg łzowych, zaćmy, jaskry i zespołu suchego oka.

 

a