poniedziałek, grudzień 04, 2023
Follow Us
wtorek, 21 styczeń 2014 10:16

Kasabian Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kasabian Mat. pras.

KASABIAN to kolejna formacja, która potwierdziła swoją obecność podczas Orange Warsaw Festival 2014. Zespół zagra trzeciego dnia imprezy – w niedzielę, 15 czerwca. Patrząc na sukcesy jakie odnosi ten brytyjski zespół, aż trudno uwierzyć, że nadal pojawiają się głosy wieszczące śmierć rocka na Wyspach.

Każda ich płyta sprzedaje się w milionach egzemplarzy a bilety na koncerty wyprzedają się w kilka chwil. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, Kasabian urósł do rangi jednego z najbardziej popularnych brytyjskich zespołów.
Ich ostatni album, wydany w 2011 roku „Velociraptor!", zebrał bardzo pozytywne opinie zarówno wśród krytyków jak i fanów, określony został również najbardziej dojrzałym z całego ich dorobku artystycznego. Mimo wyraźnej zmiany stylu i odejścia od psychodelicznego brzmienia, zespół nie musi obawiać się spadku popularności.

Po raz pierwszy zespół powstał w 1997 roku pod nazwą Saracuse, jednak po niedługim czasie przemianował się na Kasabian. Pomimo, że pierwsze nagrania powstały już pod koniec lat 90', ich debiutancki album ukazał się dopiero w 2004 roku. Największy sukces przyniosły jednak single, które promowały wydawnictwo.
Drugi album, „Empire", zyskał ogromną popularność i od razu wspiął się na szczyty brytyjskich list sprzedaży. Podobny sukces odniosło trzecie wydawnictwo zespołu – „West Ryder Pauper Lunatic Asylum", które zostało również nominowane do prestiżowej Mercury Prize.

Z okazji zbliżającego się dziesięciolecia istnienia, Kasabian zaplanowali największy do tej pory koncert w swoim rodzinnym mieście Leicester w Wielkiej Brytanii. Zespół zakończył również prace nad swoim nowym albumem, który wydany zostanie w czerwcu.

a