sobota, grudzień 09, 2023
Follow Us
niedziela, 05 styczeń 2014 10:40

Gra miejska i Trzej Królowie z orszakiem Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gra miejska i Trzej Królowie z orszakiem http://orszak.org

6. edycji Orszaku Trzech Króli w Warszawie po raz pierwszy towarzyszy gra miejska pt. "Kacper, Melchior i Baltazar".

Dwie odsłony gry – Melchior i Baltazar - adresowane do młodzieży zaplanowano na 5 stycznia. W grze "Kacper", która 6 stycznia odbędzie się podczas stołecznego Orszaku Trzech Króli, mogą wziąć udział młodsi uczestnicy. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody – tablet Samsung Galaxy (nagroda główna), bilety do kina, vouchery, gry planszowe, słodycze i inne niespodzianki. Kolorowy Orszak Trzech Króli przejdzie od Placu Zamkowego do Placu Piłsudskiego, zapraszając wszystkich do przyłączenia się i uczestnictwa w Święcie Objawienia. Orszaki, w Warszawie i na całym świecie, odbywają się pod hasłem: „Kolędujmy!".

O godzinie 11.50 będzie można obejrzeć pierwszą scenę Orszaku – odczytanie edyktu Cezara Augusta po którym brzemienna Maryja wyruszy po opieką Józefa w drogę z Nazaretu do Betlejem. Po godzinie 12 Orszak wyruszy z Placu Zamkowego spod Kolumny Zygmunta, po wspólnej modlitwie „Anioł Pański" pod przewodnictwem metropolity warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza.  Na trasie Orszaku ustawione będą sceny, na których odegrane zostaną wydarzenia opisane w Ewangelii oraz te pojawiające się w jasełkach.

Fundacja, główny organizator warszawskiego Orszaku Trzech Króli, zachęca uczestników Orszaków - organizowanych w prawie 200. miejscowościach w Polsce i na świecie - aby 6 stycznia zaśpiewali specjalnie dla Ojca Świętego kolędę „Bóg się rodzi, moc truchleje".

Więcej tutaj.

a