wtorek, listopad 28, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/16101.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/16101

Rakowiecka 37 - "Widzenie na Rakowieckiej" z Andrzejem Stryjewskim

poniedziałek, 30 grudzień 2013 15:30

Jak dojechać na Sylwestra? Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miasto zaprasza Warszawiaków na Wystrzałowy Narodowy Sylwester. W związku z Sylwestrem metro będzie jeździło całą noc, jak również zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe.

Zabawa na błoniach wokół Stadionu Narodowego - między Al. Zieleniecką, Al. Ks. J. Poniatowskiego, Zamoyskiego i torami kolejowymi -  rozpocznie się o godzinie 21 we wtorek 31 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2014 do godziny 1.30. Wstęp wolny (www.sylwester2013.um.warszawa.pl).
Z myślą o uczestnikach miejskiej imprezy „Wystrzałowy Narodowy" Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkowe linie dowozowe oraz rozwożące uczestników imprezy po jej zakończeniu. Zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywały od 31 grudnia od godz. 18 do 1 stycznia do godz. 6.

Na miejsce imprezy będzie można dojechać specjalną linią autobusową 280 - wyłącznie Ikarusy - która będzie kursowała od godz. 18 do ok. godz. 23.50 na trasie: METRO RATUSZ ARSENAŁ - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Jagiellońska - Marcinkowskiego - Targowa (powrót: Targowa - Kłopotowskiego - Jagiellońska) - Zamoyskiego - Lubelska - DW. WSCHODNI (LUBELSKA).

Specjalna linia tramwajowa 77 będzie kursowała od ok. godz. 20 do ok. godz. 23.50 na trasie: PL. NARUTOWICZA - Grójecka - pl. Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Poniatowskiego - al. Waszyngtona – WIATRACZNA.

Na trasie linii 509 zostaną uruchomione dodatkowe kursy.

Zmiany w komunikacji w Sylwestra od godz. 21

Od godz. 21 do ok. godz. 3 zostanie wyłączony ruch tramwajowy w al. Zielenieckiej (w obu kierunkach) na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Targowej. W czasie wyłączenia tramwaje linii 7, 8 oraz 22 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Od godz. 23.20 do ok. godz. 3 będzie zamknięty przystanek kolejowy Warszawa Stadion. Pomiędzy Dworcem Wschodnim i Dworcem Zachodnim pociągi będą kursowały, przez Dworzec Centralny (z pominięciem przystanków: Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion). Od godz. 23.50 do godz. 0.25 zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów między Warszawą Centralną a Warszawą Wschodnią.

Od dnia godz. 23.30 do ok. godz. 3 wyłączony zostanie ruch kołowy (w obu kierunkach) w al. Zielenieckiej na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Targowej oraz w al. Poniatowskiego i na moście Poniatowskiego na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle'a.
{gallery}16101{/gallery}

W Nowy Rok zacznie obowiązywać nowa taryfa biletowa, a autobusy, tramwaje, metro i pociągi SKM będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy dnia świątecznego.
http://www.ztm.waw.pl

a