czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 22 październik 2013 10:36

Filmy o Tematyce Żydowskiej Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

11. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej rozpocznie się w kinie Praha 25. i potrwa do 31 października. W programie Festiwalu znajdą się najlepsze filmy o tematyce żydowskiej, nagradzane na światowych festiwalach. Bilety na seanse kosztują siedem złotych.

Podczas ceremonii owarcia Fesatiwalu - 25 października o godz. 20 - zostanie wyświetlony przedpremierowo film niemieckiej reżyserki Margarethe von Trotta pt. „Hannah Arendt". To niezwykły film o niezwykłej kobiecie. Warto go zobaczyć.

Projekcje filmów będą odbywały się w oficjalnym Kinie Festiwalu - Kinie PRAHA oraz w Muzeum Historii Żydów Polskich, które jest Głównym Partnerem Festiwalu. W Muzeum będzie także prezentowana należąca do artvideoKOELN kolekcja filmów poświęconych Zagładzie pochodząca z Niemiec oraz wybrane filmy festiwalowe. Patronat nad projekcjami artvideoKOELN objąl Parlament Europejski. Projekcje w MHŻP będą odbywały się w dniach 27, 28, 30 i 31 października.

Bilety na prezentowane na Festiwalu filmy kosztują 7 zł. Przedsprzedaż od 16 października (na pokazy nie obowiązują rezerwacje, miejsca na sali nie są numerowane).

11. edycję Festiwalu dedykowano Tadeuszowi Konwickiemu. Honorowy Patronat nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Ambasada Izraela w RP, Ambasada Królestwa Holandii w RP i Ambasada Republiki Czeskiej w RP.

Na Ceremonię Zamknięcia Festiwalu zaplanowano projekcję filmu "THE JEWISH CARDINAL" (ŻYDOWSKI KARDYNAŁ). Będzie to wschodnioeuropejska premiera francuskiego filmu fabularnego o Kardynale, arcybiskupie Paryża Jean-Marie Lustiger'ze, ocalałym z Holocaustu polskim Żydzie.

Podczas Festiwalu zobaczymy również wschodnioeuropejską premierę nominowanego do Oscara 2013 za Najlepszy Długi Dokument film poświęcony Amy Winehouse "THE DAY SHE CAME TO DINGLE".

Szczegóły na: http://www.wjff.pl/pl.

{jumi [*8]}

a