sobota, czerwiec 12, 2021
Follow Us
wtorek, 15 październik 2013 15:42

Interaktywny przewodnik po Powązkach Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Interaktywny przewodnik po Powązkach www.ipowazki.pl

Warszawskie przewodniczki Syrenki informują na Facebooku o nowej aplikacji na tablety i smartfony, dzięki której będzie można lepiej poznać jeden z najpiękniejszych cmentarzy w Warszawie, Stare Powązki.

Cmentarz, założony 4 listopada 1790 roku na działce podarowanej przez rodzinę Szymanowskich, znajdował się wtedy tuż za rogatkami miasta. Dziś to jedna z najsławniejszych polskich nekropolii, prawdziwa galeria rzeźby polskiej i miejsce ostatecznego spoczynku wielu wielkich Polaków.
Poniższa aplikacja będzie świetnym przewodnikiem po niełatwej topografii cmentarza, pozwoli użytkownikom znaleźć interesujące ich groby i zapoznać się z notkami biograficznymi osób tam pochowanych. W sam raz na nadchodzący Dzień Wszystkich Świętych.

Interaktywny przewodnik po Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (potocznie zwanym Stare Powązki) to opowieść o mieście którego już nie ma. To życiorysy ludzi, którzy mieli wpływ na historię i kulturę Warszawy, Polski i Europy przez ostatnie 200 lat. Nie jesteśmy w stanie pokazać, ani opowiedzieć o urodzie i doniosłości tego miejsca, więc oddajemy w Wasze ręce wirtualny przewodnik, który ułatwi poruszanie i odkrywanie niezwykłego zabytku kultury i sztuki. Będziecie mogli dodać nową lokalizację na mapie cmentarza, zaprojektować własną trasę, a następnie z aplikacją mobilną ( premiera wkrótce! ) odnaleźć interesujące Was miejsca.

www.ipowazki.pl

http://syrenki.eu

{jumi [*8]}

 

a