sobota, wrzesień 18, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/14243.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/14243
wtorek, 30 lipiec 2013 16:14

Wiolonczela w roli głównej Wyróżniony

Napisane przez Natalia Daca
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bartosz Koziak Bartosz Koziak Fot.: Marcin Koszałka

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Letnie Koncerty na Grochowskiej w każdą sobotę i niedzielę o godz. 16. do końca sierpnia. W siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie można posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

Tym razem weekend na Grochowskiej upłynie pod znakiem muzyki wiolonczelowej. W sobotę 3 sierpnia wystąpią Aleksander Tomaszkiewicz (wiolonczela) i Mischa Kozłowski (fortepian). Artyści zaprezentują sonaty Debussy'ego i Francka, a także Suite populaire espagnole Manuela de Falla.

W niedzielę 4 sierpnia Sinfonia Varsovia zaprasza na recital Bartosza Koziaka – znakomitego polskiego wiolonczelisty. Program koncertu jest w całości poświęcony wiolonczeli solo. Usłyszymy działa Bacha, Hindemitha, Ligetiego i Pendereckiego.

Letnie Koncerty na Grochowskiej prowadzone są przez znanych muzykologów i krytyków muzycznych. Sobotni koncert poprowadzi Mariusz Gradowski, a niedzielny - Anna S. Dębowska.

{gallery}14243{/gallery}

Szczegółowy program:

3. sierpnia, sobota, godz. 16 - Aleksander Tomaszkiewicz wiolonczela, Mischa Kozłowski fortepian, Mariusz Gradowski prowadzenie;

CLAUDE DEBUSSY Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
MANUEL DE FALLA Suite Populaire Espagnole (arr. Maurice Marechal)
CÉSAR FRANCK Sonata A-dur na skrzypce i fortepian (wersja na wiolonczelę i fortepian)

4. sierpnia, niedziela, godz. 16 - Bartosz Koziak wiolonczela, Anna S. Dębowska prowadzenie;

GYÖRGY LIGETI Sonata na wiolonczelę solo
PAUL HINDEMITH Sonata na wiolonczelę solo op.25 nr 3
JOHANN SEBASTIAN BACH IV Suita wiolonczelowa Es-dur BWV 1010
KRZYSZTOF PENDERECKI Capriccio per Siegfried Palm na wiolonczelę solo.

 

Aleksander Tomaszkiewicz występował na takich festiwalach jak „Bravo Maestro", czy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju. Do ważniejszych osiągnięć młodego artysty należy m.in. zajęcie I miejsca z wyróżnieniem na II Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczelowym (2012). Jest też finalistą konkursu „Młody Muzyk Roku 2012".

Mischa Kozłowski jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształci się w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego. Występuje w Polsce oraz na terenie Europy, Japonii i Chin. Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a także stypendia.

 

Bartosz Koziak jest m.in. zdobywcą I nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. W 2011 roku ukazała się jego płyta CD z utworami Schuberta, Schumanna, Piatigorskiego i Danczowskiego, które wykonuje wraz ze znakomitą pianistką-kameralistką Justyną Danczowską. Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu J. Guadagniniego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
www.sinfoniavarsovia.org

{jumi [*8]}

a