środa, kwiecień 17, 2024
Follow Us
wtorek, 25 czerwiec 2013 06:38

Centrum bez metra Wyróżniony

Napisane przez Mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Centrum bez metra www.ztm.waw.pl

Dwie stacje pierwszej linii metra - Świętokrzyska i Centrum zostaną zamknięte w sobotę 29 czerwca. Stacje będą niedostępna dla pasażerów przez całe wakacje. Pociągi z Kabat będą dojeżdżały do stacji Politechnika, a te z Młocin skończą swój bieg na stacji Ratusz Arsenał. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował komunikację zastępczą.

Na czas zamknięcie dwóch stacji uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe 75 i 74 oraz linia autobusowa Z-1. Tramwaje będą kursowały następującymi trasami:

- linia 75 – METRO MARYMONT– Słowackiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA. W dni powszednie, w godzinach porannych i popołudniowych, linia będzie kursowała co 4 min. W godzinach międzyszczytowych tramwaje będą jeździły co 5 min. W soboty i święta  co około 8 min. Rano i wieczorem, przez cały tydzień, linia będzie kursowała co 10 min. Godziny kursowania linii 75 zostaną wydłużone w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę do około godziny 3;

- linia 74 – ŻERAŃ WSCHODNI – Odrowąża – Starzyńskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Jana Pawła II – Popiełuszki – METRO MARYMONT. W weekend, 29-30 czerwca br. będzie kończyła kursy na pętli PIASKI. W dni powszednie – w godzinach szczytu komunikacyjnego – linia 74 będzie kursowała co 10 min, a w pozostałych godzinach oraz w soboty i święta co 15 min. Rano i wieczorem przez cały tydzień linia będzie kursowała co ok. 20 min,

- autobus Z-1 – METRO MARYMONT – Włościańska – Słowackiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA. W dni powszednie – w godzinach szczytu komunikacyjnego – autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 5 min, a w pozostałych godzinach oraz w soboty i święta co 8 min. Rano i wieczorem przez cały tydzień linia będzie kursowała co ok. 10 min.

Od poniedziałku do piątku - w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego – trasy linii autobusowych 226, 527, 718, 738 i 805 kończących kursy na pl. Bankowym – zostaną wydłużone do Centrum.

Na czas wakacji  zostanie uruchomiona linia 313 w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego na trasie: DW. WSCHODNI (Lubelska) – Skaryszewska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – al. Solidarności – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – DW. CENTRALNY (powrót: DW. CENTRALNY – Emilii Plater – Pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – al. Solidarności – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa – Lubelska – DW. WSCHODNI (Lubelska).
1 lipca zostaną czasowo zamknięte dwa Punkty Obsługi Pasażerów ZTM: Świętokrzyska i Centrum II. POP Świętokrzyska będzie nieczynny do końca sierpnia a POP Centrum II do 18 sierpnia br. Przez cały czas pasażerowie będą mogli za to korzystać z POP-u Centrum I.
www.ztm.waw.pl

{jumi [*8]}

a