niedziela, kwiecień 05, 2020
Follow Us
poniedziałek, 10 czerwiec 2013 10:52

Wianki nad Wisłą Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wianki nad Wisłą www.um.warszawa.pl

Wianki nad Wisłą rozpoczną się w sobotę 22 czerwca o godz. 20. Na Podzamczu, tuż przy ulicy Sanguszki, wystąpią: Mela Koteluk, młody brytyjski zespół New Young Pony Club, laureatka ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Loreen oraz The Pink Floyd UK. W ten wieczór zabraknie pokazu multimedialnych fontann.

Mieszkańcy Warszawy i turyści w tę najdłuższą noc w roku będą się bawić w rytm polskich i zagranicznych przebojów na największym, ogólnodostępnym wydarzeniu plenerowym organizowanym od 18 lat w Warszawie. Wianki, to najchętniej odwiedzana rodzinna impreza w mieście, która do tej pory zgromadziła ponad 600 tysięczną publiczność. Od początku organizuje ją Stołeczna Estrada, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Najważniejszym elementem Wianków zawsze była muzyka i koncerty. Usłyszymy new rave z Wielkiej Brytanii, przeboje Loreen utrzymujące się na światowych listach przebojów, a w końcu klasykę w postaci ponadczasowych kompozycji Pink Floyd w wykonaniu zespołu na czele którego stoi Andy Gibson. – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, organizator wydarzenia.

Tuż przed północą nad Warszawą rozbłysną ponad 2 tys. ładunków pirotechnicznych o łącznej wadze pięciu ton. Będzie to wielki finał Wianków nad Wisłą i punkt kulminacyjny Nocy Świętojańskiej.

22 czerwca, z uwagi na koncert Wianki nad Wisłą wyjątkowo nie odbędzie się pokaz multimedialnych fontann.
www.um.warszawa.pl

{jumi [*8]}

a