poniedziałek, wrzesień 27, 2021
Follow Us
poniedziałek, 22 kwiecień 2013 14:32

Koncerty pod gwiazdami Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncerty pod gwiazdami www.szrm.pl

Premierowy koncert w planetarium, rozpocznie cykl spotkań skierowany nie tylko do miłośników astronomii. Muzyka na żywo, połączona z projekcją rozgwieżdżonego nieba to okazja, aby przypomnieć sobie związki muzyki i astronomii oraz miło rozpocząć weekend. Centrum Nauki Kopernik zaprasza 26 kwietnia do Nieba Kopernika.

Co tydzień zagrają dla nas pianiści: Maria Gabryś, Ryszard Alzin i Jakub Sokołowski. W programie m.in. wybrane kompozycje Bacha, Beethovena, Chopina, Messiaen'a, Schuberta, Cage'a.

Dlaczego nokturny to pieśni nocy, a najsłynniejsza sonata Beethovena nazywana jest księżycową? Jaki związek mają sztuka i muzyka z astronomią? Melomanów i miłośników astronomii zapraszamy do planetarium Niebo Kopernika na wyjątkowe „Koncerty pod gwiazdami". Od 26 kwietnia, w każdy piątek o godzinie 19 odbędzie się koncert muzyki klasycznej, wzbogacony o projekcje wyświetlane na kopule planetarium. O oprawę muzyczną zadbają pianiści związani z warszawskim Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina: Maria Gabryś, Ryszard Alzin i Jakub Sokołowski, grając utwory Chopina, Bacha, Beethovena. Takie wrażenia tylko w planetarium Niebo Kopernika!

Podczas weekendu majowego planetarium Niebo Kopernika będzie otwarte w godzinach:

1 i 3 maja – 10.00-19.00;

2 maja – 9.00-19.00.

Na seanse w planetarium grupy mogą rezerwować bilety od 2 kwietnia. Indywidualni goście mogą kupować w przedsprzedaży bilety w okresie od 1. czerwca 2013 do 30. czerwca 2013. W maju i czerwcu czas otwarcia planetarium w tygodniu wydłużono o godzinę. Pierwsze seanse od wtorku do piątku rozpoczynają się już o godzinie 9. 

Oficjalne otwarcie Planetarium Centrum Nauki Kopernik nastąpiło 19 czerwca 2011 r. Na gigantycznym sferycznym ekranie o kształcie kopuły, średnicy 16. m i wadze 3. ton widać 20 mln gwiazd oraz jasną wstęgę Drogi Mlecznej.

{jumi [*8]}

a