sobota, lipiec 20, 2024
Follow Us
środa, 17 kwiecień 2013 15:47

Orlen Warsaw Maraton i utrudnienia Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na trasie ORLEN Warsaw Marathonnie zabraknie najważniejszych nazwisk polskiego świata sportu i telewizji. 20 i 21 kwietnia swoich sił  na trasie spróbują m.in. Adam Małysz i Rafał Marton, Marcin Dorociński, Justyna Kowalczyk, Marek Dąbrowski z ORLEN Team oraz Kuba Giermaziak i Patryk Szczerbiński z VERVA Racing Team.

Każdy, kto 21 kwietnia pobiegnie na dystansie 42,195 km lub 10 km, może wziąć udział w specjalnym konkursie ORLEN Warsaw Marathon. Wystarczy odpowiedzieć na serię pytań w internetowym quizie, by otrzymać jedną z licznych nagród. Główny zwycięzca konkursu odjedzie z linii mety nowym modelem Mercedesa CLA!

Za każdego uczestnika, który 20 kwietnia weźmie udział w biegu charytatywnym BiegamBoLubię POMAGAM na dystansie 3,33 km, PKN ORLEN przeznaczy 10 zł na rzecz programu stypendialnego dla młodych sportowców „NA PODIUM". Zapisy trwają na stronie www.orlenmarathon.pl

Liczba zarejestrowanych biegiem na 10 km przekroczyła 5 tysięcy osób i ORLEN zdecydował o zwiększeniu limitu zgłoszeń do 10 tysięcy miejsc.


W związku z organizacją Orlen Warsaw Marathon i biegu towarzyszącego na 10 km, który odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia w godz. 9.30-15.30 mieszkańców Warszawy czekają utrudnienia.

Godziny zamknięć poszczególnych ulic w Warszawie w dniu maratonu:

- ul. Wybrzeże Szczecińskie - obie jezdnie zamknięte w godz. 7.30-11.35, dodatkowo wschodnia jezdnia zamknięta do godz. 15.30.

- ul. Wał Miedzeszyński - nieprzejezdny w obu kierunkach; w godz. 7.30-11.30. Kierunek na północ zwężony do jednego pasa na wysokości mostu Poniatowskiego w godz. 11.30-15.45; uwaga – brak skrętu z Wału na most Poniatowskiego, (aby wjechać na Saską Kępę należy skręcić w ul. Wersalską lub ul. Zwycięzców).

- most Świętokrzyski - wyłączony z ruchu w obu kierunkach w godz. 9.15–11.30 (brak możliwości zakrętu w prawo z Mostu na Wybrzeże Szczecińskie).

- Wisłostrada - kierunek na Żoliborz, Gdańsk: przejezdny przez cały czas, kierunek na Wilanów – wyłączony z ruchu na odcinku ul. Wenedów – Trasa Siekierkowska, (Wybrzeże Gdańskie od ul. Wenedów, Wybrzeże Kościuszkowskie, Czerniakowska aż do wysokości ul. Witosa) godz. 9.10-11:45, ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- ul. Sobieskiego - od Skrzyżowania z ul. Sikorskiego i ul. Witosa w kierunku Centrum (wschodnia) jezdnia zamknięta aż do wysokości skrzyżowania z Aleją Wilanowską w godz. 10.10-12.25. Jezdnia w kierunku Wilanowa (zachodnia) cały czas przejezdna. Ruch będzie systematycznie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- al. Wilanowska (jezdnia północna), na odcinku między ul. Sobieskiego i ul. Wiertniczą/Przyczółkową zamknięta w kierunku Wilanowa godz. 10.15-12.45.

- ul. Przyczółkowa - jeden pas ruchu (prawy) na odcinku 50 metrów do skrzyżowania z ulicą Klimczoka.

- odcinek ul. Gąski, ul. Podgrzybków, ul. Rzekotki, ul. Nowoursynowska, ul. Relaksowa, zamknięta w godzinach 10.40-13.40. Ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- ul. Rosoła, zachodni pas jezdni na odcinku od ul. Wązowniczej do ul. Ciszewskiego. Zamknięta od godz. 10.56 do ok. 14.15. Ruch będzie przywracany po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

- al. KEN - kierunek na południe – przejezdny cały dzień. Kierunek na północ od skrzyżowania z ul. Ciszewskiego do ul. Rolnej – zamknięty w godz. 11.00-14.25.

- ul. Rolna - zamknięta w kierunku al. Wilanowskiej (bieg wschodnią jezdnią) godz. 11.05-14.30; otwarta w kierunku ul. Wałbrzyskiej na odcinku Wilanowska-Wałbrzyska; Al. Wilanowska (między ul. Rolną a ul. Puławską) wyłączona z ruchu w godz. 10.00-13.00 (dojazd do ul. Rolnej od strony ul. Puławskiej przejezdny przez cały czas).

- ul. Puławska (bieg jezdnią wschodnią) - wyłączona z ruchu w godz. 11.10-14.50. Systematycznie ruch będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika. Jezdnia zachodnia przejezdna cały czas.

- Al. Ujazdowskie - wschodnia jezdnia zamknięta w godz. 11.20-15.15.

- plac Trzech Krzyży/Nowy Świat na odcinku do Ronda de Gaulle'a - przejazd w kierunku do Ronda de Gaulle'a zamknięty w godz. 11.25-15.25. Przejazd od ronda de Gaulle'a do placu Trzech Krzyży i dalej do ul. Mokotowskiej – przez cały czas.

- most Poniatowskiego - (bieg wschodnią jezdnią) mostu Poniatowskiego w stronę Pragi, od Ronda de Gaullea do zjazdu na Wał Miedzeszyński zamknięty w godz. 11.15-15.40.
www.um.warszawa.pl

www.orlenmarathon.pl
{jumi [*8]}

Więcej w tej kategorii: « Wars & Saw Cup XXIII Bieg Konstytucji »

a