niedziela, luty 05, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.

Nawrocki

poniedziałek, 15 kwiecień 2013 10:26

Hemp Gru w Stodole Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Hemp Gru w Stodole fot. mat. promocyjne

Zapraszamy na koncert warszawskiej grupy Hemp Gru, który odbędzie się 19 kwietnia w klubie Stodoła.

Hemp Gru to zespół związany ze sceną warszawską. Wilku WDZ i Bilon BPP zakładając zespół 15 lat temu nie przypuszczali zapewne, że ten dwuosobowy projekt zrodzony na warszawskim Mokotowie wyrośnie na jeden z najistotniejszy zespołów na scenie rap w Polsce.

Ich debiut na składance "Hip-Hop'owy Raport z Osiedla", która obecnie nosi miano kultowej, odbił się szerokim echem wśród odbiorców, a szczerość i bezkompromisowość Hemp Gru, którym wyraz dali w kawałku "Na krawędzi", zdobyły serca fanów hip-hop'u. Dopiero jednak po sześciu latach ukazał się ich pierwszy album, „Klucz", który dziś uznawany jest już za klasyk polskiej sceny hip-hopowej. Kolejne albumy tego dwuosobowego składu z Mokotowa również cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ostatni krążek „Braterstwo", wydany w grudniu 2012, zamyka tzw. "Trylogię JLB" (albumy „Jedność", „Lojalność" i „Braterstwo"). Jego premierę Wilku i Bilon poprzedzili smutną dla wszystkich fanów wiadomością, o zakończeniu działalności zespołu na rzecz rozwijania projektów solowych obu artystów. Organizatorem obecnej trasy, która z pewnością wpisze się wielkimi literami na kartach historii polskiego rapu, jest Agencja Koncertowo Wydawnicza Karrot Kommando.

Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert.

19 kwietnia 2013
Warszawa klub Stodoła
ul. Batorego 10
Start godzina 19:00

źródło/ www.stodola.pl

{jumi [*8]}

 

a