środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 11 kwiecień 2013 11:30

Multimedialny Park Fontann 2013 Wyróżniony

Napisane przez Mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Multimedialny Park Fontann 2013 http://estrada.com.pl

Wielkie otwarcie nowego sezonu artystycznego w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się3. maja. Nowe widowisko pt. "Wodna symfonia" przygotowała Stołeczna Estrada, pod której opieką od początku 2013 znalazł się park fontann na Podzamczu.

Tegoroczny pokaz przygotowywany jest od wielu miesięcy. Ma pokazać zupełnie nowe oblicze fontann i możliwości jakie daje ta skomplikowana technologia. Po raz pierwszy wielki ekran wodny będzie wykorzystany do prowadzenia całej narracji widowiska. Pojawią się na nim postaci – bohaterowie wodnego pokazu, a także specjalnie wybrane filmy animowane, które wzbogacą warstwę wizualną.
Zależało nam bardzo na tym, żeby przy wykorzystaniu wszystkich możliwości technicznych fontann, przenieść publiczność w świat sztuki. Tak zrodził się pomysł wykreowania nowej, plenerowej filharmonii, w której w każdy piątek i sobotę obejrzymy niezwykły spektakl „Wodna symfonia" – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady.

W nowym show pojawią się elementy narracji przestrzennej: postać dyrygenta zestawiona zostanie z jego trójwymiarowym, laserowym odzwierciedleniem. Będzie on kierował nie tylko muzyką, ale i samymi fontannami, które wystrzeliwać będą strumieniami wody w określonym tempie i w wybranej kolorystyce. W wodnej filharmonii nie zabraknie także samych muzyków i instrumentów.
W warstwie muzycznej usłyszymy symfoniczne wykonania nie tylko ponadczasowej muzyki klasycznej, ale także muzykę filmową i elektroniczną.

Pokaz będzie zatem jedynym w swoim rodzaju koncertem w pięknej przestrzeni Podzamcza, u podnóża Nowego Miasta. Dzięki pomysłowi na powołanie do życia wirtualnej filharmonii z różnorodnym repertuarem wzbogaconym o niesamowite efekty świetlno-wodno-laserowe, Multimedlany Park Fontann z pewnością przyciągnie kolejne rzesze wielopokoleniowej publiczności, spragnionej ciekawej i edukującej rozrywki.
Widowisko potrwa około 30 minut.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę - od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21, czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30).

 

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7. maja 2011 roku. Inaugurację obejrzało około 20 tysięcy widzów. To największa tego typu inwestycja w przestrzeni miasta w Polsce, łącząca sztukę z rozrywką i rekreacją skierowaną do szerokiego odbiorcy. W 2012 roku pokazy obejrzało łącznie 700 tysięcy osób.

http://estrada.com.pl

{jumi [*8]}

a