wtorek, maj 24, 2022
Follow Us
czwartek, 11 kwiecień 2013 10:30

Magia recyklingu ze STENA EkoStacją Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Magia recyklingu ze STENA EkoStacją www.stenaekostacja.pl

Z okazji świętowania obchodów Światowego Dnia Ziemi STENA EkoStacja zaprasza dzieci i młodzież na gry i ekozabawy. Będzie też konkurs i akcja wymiany odpadów i surowców wtórnych na rośliny i ekogadżety. Zwycięzca konkursu popłynie w rejs do Szwecji.

Czy wiesz, że z 35. plastikowych butelek można wyprodukować bluzę z polaru, obudowę lodówki „zamienić" na obudowę do laptopa lub doniczkę, a z makulatury stworzyć eleganckie serwetki? Recykling surowców oszczędza też energię, zasoby naturalne i zmniejsza emisję CO2 do atmosfery.
Organizatorzy zapraszają do STENA EkoStacji, przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie 20. kwietnia w godz. 10-17. Przyniesione przez nas odpady i surowce wtórne będą zamieniane na sadzonki ziół i ekogadżety. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano ekoedukacyjne gry i zabawy. Partnerami wydarzenia są Stena Line oraz IKEA.

W programie przewidziano wiele atrakcji, dedykowanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym: wyplatanki z makulatury, tworzenie kolorowych doniczek z butelek PET, wiosenne malowanie ekotoreb i koszulek, ubieranie Pani Wiosny czy konkurs sortowania odpadów na czas w specjalnej grze komputerowej. Podczas wydarzenia, operator promowy Stena Line zorganizuje specjalny konkurs, w którym nagrodą główną będzie rejs do Szwecji. Każdy, kto odwiedzi w tym dniu EkoStację, będzie mógł wygrać kosze do segregacji, które pozwolą stworzyć własną stację sortowania odpadów w dowolnym miejscu w domu.

STENA EkoStacja jest pierwszą i jedyną w Warszawie stacją recyklingu dla mieszkańców, do której można bezpłatnie oddać wszystkie surowce wtórne oraz odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Obiekt zbudowała szwedzka firma Stena Recycling, lider w dziedzinie kompleksowych usług, w zakresie gospodarki opadami dla biznesu i klientów indywidualnych.

Podczas „Dnia Ziemi" można zapisać się na mobilną zbiórkę odpadów o dużych gabarytach. Zostaną odebrane bezpośrednio z domu.

http://stenaekostacja.pl

www.dzienziemi.org.pl

{jumi [*8]}

a