środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 113.

Nawrocki

piątek, 22 marzec 2013 00:18

Gwiazdy post-rocka w Hydrozagadce

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szwajcarski zespół Leech po raz pierwszy przyjedzie do Polski.

Ikona post-rocka wystąpi w warszawskim Klubie Hydrozagadka 25 marca 2013 roku. Supportować ją będzie THE SKY IS. Leech to jedna z najważniejszych post-rockowych grup z Europy. Zespół w 1995 roku założyło trzech członków obecnego sześcioosobowego składu - Marcel  Urs Meyerowie oraz Serge Olar. Już po roku ukazał się pierwszy album - "Instarmental". Zespół spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem podczas występów w Szwajcarii i Niemczech i rozpoczął nagrywanie kolejnego krążka. W 1998 roku ukazała się płyta "Soundtrack to an Individual Emotion Picture Mindmovie", a dwa lata później "Zerotonine Days".
Po niej zespół zaczął eksperymetnować z brzmieniem, w jednym z utworów pojawiły się nawet wokale. Materiał, który powstał w tym czasie, nie został jednak opublikowany, a muzycy na pewien czas zawiesili działalność. Do reaktywacji doszło w 2006 roku, a rok później światło ujrzał czwarty album - "The Stolen View". W 2008 roku ukazał się split z niemieckim Long Distance Calling. Na kolejną płytę fani zespołu musieli czekać pięć lat. Wydanym w marcu 2012 roku krążkiem "If we get there one day, would you please open the gates?" zespół potwierdził przynależność do europejskiej czołówki post-rocka. Dzięki aż trzem gitarom Leech tworzy rytmiczne struktury, melodie i rozbudowane krajobrazy dźwięków wpadające w ucho i wzbudzające emocje - to co jest wizytówką muzyki instrumentalnej i post-rockowej w jej najlepszym wydaniu.
THE SKY IS (Warszawa – Polska)
Zespół THE SKY IS zadebiutował jesienią 2012 wydając swoją pierwszą epkę, która zbiera wiele bardzo pozytywnych opinii. Muzycy sami nie lubią do końca określać gatunku w jakim grają, jednak inspirując się takimi zespołami jak If These Trees Could Talk, Explosions In The Sky, Maserati czy The Appleseed Cast, śmiało można ich zakwalifikować jako reprezentantów post-rocka czy też muzyki instrumentalnej. W ich utworach znaleźć można  spokojne, nastrojowe melodie, zapętlające się w głowie kosmiczne solówki, czy wbijający w ziemię dźwięk przesterowanych gitar. THE SKY IS EP można ściągnąć za darmo z ich strony (http://theskyis.bandcamp.com), lub też zakupić w wersji fizycznej na koncertach lub drogą mailową.
25 marca 2013 (poniedziałek)
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul 11 listopada 22)
Leech + THE SKY IS
Bilety: przedsprzedaż - 35 PLN, w dniu koncertu - 45 PLN
Bilety w przedsprzedaży dostępne tylko online: https://www.bilety24.pl/

a