poniedziałek, czerwiec 24, 2024
Follow Us
piątek, 22 marzec 2013 00:10

Powidoki w Barometrze

Napisane przez m.b./mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nastrojowa akustyczna muzyka, filmowe tematy i ciepłe brzmienia żywych instrumentów - polecamy koncert Ygora Przebindowskiego zatytułowany "Powidoki".

W projekcie uczestniczą  znakomici artyści, czołówka polskiego jazzu, klasyki, popu... Płyta, z której materiał usłyszymy już 24 marca w klubie Barometr nagrana i zrealizowana została w Polsce i w Szwecji.
Ygor Przebindowski - muzyk, kompozytor, producent. Absolwent AM Instytut Jazzu w Katowicach. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Na stałe współpracuje z reżyser Agnieszką Glińską i Teatrem Dramatycznym. W latach 2007-2011 realizator i współtwórca wielu projektów muzycznych. Ostatnia produkcja, do której stworzył muzykę to ,,Brajlem" Kamili Kraus, wydana w październiku 2010 r. przez Wydawnictwo Luna. Obecnie na deskach Teatru Studio możemy posłuchać i zobaczyć jego najnowszą kreację muzyczną do spektaklu ,,Sąd Ostateczny" Ödön von Horváth'a w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Autor muzyki do spektakli teatralnych: "The Glass Menagerie", "Pippi pończoszanka", "Wiedźmy", "Lulu na moście", "20-lecie wolnej Polski", "Kubuś fatalista i jego pan", "Pętla", "Antoine", "Iluzje". Twórca muzyki do filmów: "Obok", "Dotknięcie", "Interno", "Chwila", "Lunatycy", "Zwykła historia". Autor muzyki i producent muzyczny płyty Kamili Kraus "Brajlem" z tekstami: H.Poświatowskiej, Z.Herberta i K.Kraus. Ygor pracuje z takimi artystami jak: Edyta Geppert, Halina Mlynkova, Kasia Klich, Martyna Jakubowicz, Reni Jusis, Michał Urbaniak, Robert Amirian, Ania Dąbrowska, Iwona Loranc, Lidia Kopania, Grzech Piotrowski, Sambor Dudziński. Koncert odbędzie się 24.03.2013 r., o godz. 19.30 w Klubie Barometr przy ul.Smolnej 40 w W-wie.
wstęp: 15 zł

a