środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 26 luty 2013 15:23

Warsaw Blues Night Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niewielu jest na świecie gitarzystów, o których B.B. King wypowiada się - Uwielbiam klimat jego gitary. Należy do nich Arthur Adams, weteran scen bluesowych, który wystąpi w Polsce 22 kwietnia z jedynym koncertem w ramach obchodów 10-lecia Warsaw Blues Night.

W Hybrydach Arthur Adams zaprezentuje się ze swoim pełnym zespołem koncertowym w składzie: Jean Pierre Duarte (gitara), Ludovic Bintet (pianino), Marc Despeignes (bas) i Pascal Delmas (perkusja).

Zanim na scenie pojawią się goście zza Wielkiej Wody, zgodnie z tradycją Warsaw Blues Night zaprezentuje się gwiazda polskiej sceny bluesowej - artystka o wyjątkowym głosie, Ida Zalewska, znana już publiczności Warsaw Blues Night z wokalnych dokonań z trio Terraplane. Obok Idy Zalewskiej na scenie pojawi się ekipa znakomitych muzyków jazzowych: Arek Skolik (perkusja), Kuba Płuzek (pianino), Max Mucha (kontrabas).

Koncert ten będzie 51. wydarzeniem z cyklu Warsaw Blues Night, a zarazem pierwszym w ramach świętowania 10-lecia jedynego tego typu przedsięwzięcia w Polsce.

51. Warsaw Blues Night. 22 kwietnia 2013, godz. 19.00, Hybrydy, ul. Złota 7/9. Bilety: w przedsprzedaży 50 zł, w dniu koncertu 60 zł (ulgowe 40 zł).

www.blues.waw.pl

{jumi [*8]}

a