sobota, kwiecień 01, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.

Nawrocki

poniedziałek, 25 luty 2013 12:40

Apteka, Kryzys i "Ścieżka zdrowia"

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Apteka, Kryzys i "Ścieżka zdrowia" mat. organizatora/Stodoła

Kultowe zespoły Apteka, Kryzys i Nancy Regan startują z trasą koncertową pt:"Ścieżka Zdrowia". Trasa obejmuje całą Polskę. 7 marca wystąpią w warszawskim klubie Stodoła.

Kryzys – jeden z pierwszych polskich zespołów punk rockowych. Założony w 1978 roku w Warszawie przez Roberta Brylewskiego (początkowo pod nazwą The Boors). Działał do 1981 roku. Zespół nie ograniczał się do punka sięgając w swojej twórczości m.in. do reggae i jazzu. Zespół w różnym okresach tworzyli m.in. Robert Brylewski, Maciej Góralski, Irek Wereński, Piotr Mrowiński, Marek Iwańczuk, Kamil Stoor, Tomasz Świtalski. Kryzys stanowił dużą inspirację dla późniejszych twórców, czego przejawem jest m.in. ukazanie się składanki Dolina Lalek: Tribute to Kryzys (2003).

Apteka to jeden z najważniejszych polskich zespołów nurtu rockowo ¬ alternatywnego. Sposób gry, przestrzenne brzmienie, celne teksty sprawiły że zespół na stałe zagościł na liście najpopularniejszych i najbardziej szanowanych grup na rodzimej scenie. W 2013 roku Apteka świętować  będzie 30-sto lecie działalności scenicznej. W tym czasie zagrała setki koncertów w klubach oraz na festiwalach. Ma na koncie 8 płyt, z których większość przeszła do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Nancy Regan promuje swój debiutancki album pt: "Warszawa Gdańska". Zespół powstał w 2010 roku.

Klubu Stodoła
(Warszawa ul. Batorego 10)
7 marca Start godzina 18:30

źródło/http://www.stodola.pl/ 

{jumi [*8]}

a